Reklama

Designed by:

AKADEMIA FAMILIJNA

Bycie rodzicem to ciężka praca, wymagająca wielu fachowych umiejętności. W odróżnieniu jednak od pracy zawodowej – większości nam brakuje przygotowania do zawodu rodzica. Zazwyczaj uczymy się wychowywać dzieci metodą prób i błędów – przypominając sobie jak my byliśmy wychowywani, jak radzą sobie z dziećmi nasi krewni i znajomi, czytając czasopisma i książki na temat dzieci. Niestety, wiedza i doświadczenie tak zdobyte są często niespójne, a jeśli ojciec i matka mają odmienne zapatrywania na chowanie dzieci, swoje „trzy grosze” wtrącą również dziadkowie – może się z tego zrobić zamieszanie skutkujące zagubieniem dziecka i domowymi nieporozumieniami.

Kurs „Akademia familijna” ma na celu przygotować rodziców do fachowego wychowania swoich pociech. Jego wielką zaletą jest spójność wewnętrzna, oraz uświadomienie uczestnikom, że najistotniejszą sprawą w każdej rodzinie jest „wspólny front” ojca i matki, a także innych osób mających wpływ na wychowanie (jak np. babcia). Bez owego consensusu skazani jesteśmy na „orkę na ugorze”.

Kurs prowadzony jest metodą „case study”, czyli „studium przypadku” - uczestnicy otrzymują szczegółowy opis sytuacji domowej, diagnozują występujące problemy i w drodze dyskusji wypracowują rozwiązania. Zadziwiające jest to, że większość uczestników kursu odnajduje w opisanych scenkach elementy z własnego życia, a wypracowane rozwiązania z reguły świetnie sprawdzają się w praktyce.

Zainteresowanych bliższymi informacjami dotyczącymi kursów zapraszamy na stronę internetową Akademii Familijnej.

Opracował Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/akademia_familijna.shtml">AKADEMIA FAMILIJNA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/akademia_familijna.shtml]AKADEMIA FAMILIJNA[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców