Reklama

Designed by:

CO ULEPIĄ MOJE PALUSZKI?

Plastelina, modelina,ciastolina, masa solna czy każda inna masa plastyczna jest wspaniałym pomysłem na spędzenie z dzieckiem miłego popołudnia i dobrym sposobem na rozwijanie u niego zamiłowania do zabaw artystycznych.

Jakie korzyści płyną z tego dla dziecka?
 • Po pierwsze lepienie z masy plastycznej to dobra zabawa.
 • Po drugie nasza pociecha ćwiczy sprawność małych paluszków.
 • Po trzecie dziecku dowiaduje się, że to co wygląda podobnie nie musi wcale mieć podobnych właściwości i zastosowań - każda masa plastyczna jest inna.
 • Plastelina - zawsze dość miękka i lepka - można z niej nie tylko lepić cudaki ale też np. wyklejać obrazki, poprzez rozmazywanie niewielkich ilości na papierze. Do lepienia plastelinowych figurek można użyć różnokształtnych makaronów, suchych traw czy koralików.

  plastelinowy obrazek

  Modelina - po zagnieceniu łatwa do modelowania, można utrwalić gotową pracę w piekarniku lub gotując w wodzie. Można z niej wykonać koraliki, wisiorki czy broszki na prezent na dzień matki (modelina dobrze łączy się z metalowymi zapinkami).

  lepienie z plasteliny i makaronu

  Ciastolina - bardzo miękka do gniecenia, dlatego dobrze się sprawdza w zabawach z najmniejszymi dziećmi. Nawet jeśli maluch ubrudzi się nią, ciastolina po wyschnięciu daje się łatwo wykruszyć z ubrania czy nawet dywanu.

  Masa solna - bez trudu zrobisz ją sama. Można ją barwić na różne kolory. Jest łatwa w modelowaniu, nadaje się na ozdobne zawieszki na ścianę czy niesamowite figurki z dodatkiem goździków, suchych patyczków czy kamyków. Po wyschnięciu jednak nie nadaje się do zabawy dla dziecka bo może się połamać.

  Lekka masa do modelowania - łatwa w modelowaniu, bardzo lekka, po wyschnięciu całkiem trwała i odporna na upadki, można ją malować farbami. Pokryta farbą wodoodporną może nawet pływać po wodzie.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/co_ulepia_moje_paluszki.shtml">CO ULEPIĄ MOJE PALUSZKI?</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/co_ulepia_moje_paluszki.shtml]CO ULEPIĄ MOJE PALUSZKI?[/url]


  Powrót do:

  [Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


  Telewizor - nieocenione narzędzie edukacyjne, czy zwykły ogłupiacz? Świetny sposób na pouczającą rozrywkę, czy może złodziej czasu? Osoby zainteresowane mądrym wykorzystaniem telewizji zapraszamy do przeczytania recenzji niecodziennego poradnika.

  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców