Reklama

Designed by:

JESIEŃ Z DZIECKIEM

Już jesień. Gdy zima za pasem, pogoda coraz częściej wysyła nam sygnały, że kończy się już czas długich spacerów i dziecięcych spotkań na placach zabaw. Nawet jeśli zdecydujemy się pospacerować z dzieckiem po mokrych osiedlowych alejkach, nie będzie to trwało zbyt długo, bo niska temperatura, wiatr czy deszcz prędko zagonią nas znów do domu.

Już zawczasu można przygotować sobie pomysły na zajęcie dziecka i wypełnienie dnia atrakcyjnymi zabawami. Skorzystajmy z ostatnich cieplejszych jesiennych dni i wybierzmy się z nim do parku. Pozbierajmy opadłe liście, kasztany, żołędzie, dziką różę czy drobne patyczki. Staną się one dla naszej pociechy doskonałym materiałem do wykonania wielu prac plastycznych i udekorowania nimi mieszkania.

Kasztany i żołędzie staną się wyśmienitym materiałem do wykonania wielu figurek. Potrzeba nam tylko zapałek, wykałaczek i patyczków do szaszłyków. Wystarczy wysilić nieco wyobraźnię i okaże się, że można stworzyć z dzieckiem całkiem spore ZOO.

Jeż to płaski kasztan z powbijanymi połówkami wykałaczek i oczkami z łebków od zapałek lub drobnych koralików. Podobnie jak jeża zrobimy grzywę dla lwa. Dżdżownica to połączone ze sobą podłużne żołędzie z główką zrobioną z niedużego kasztana na jednym z końców. Nogi dużych zwierząt (takich jak koń czy żyrafa) robimy z patyczków do szaszłyków a stopy z kasztanków o jednym płaskim boku. Pyszczki zwierząt lub inne drobne szczegóły możemy żłobić scyzorykiem, tworzyć z powbijanych łebków od zapałek lub po prosu namalować markerem.

Czyste liście o ciekawych kształtach i kolorach przekładamy papierem gazetowym i przyciskamy np. ciężką książką. Gdy wyschną możemy z nich wykonać suche bukiety, dodając do nich gałązki jarzębiny, dzikiej róży, suchych gałązek lub traw.

Zróbmy też z dzieckiem kolorowe jesienne obrazki. Można zastosować tu wiele różnych technik plastycznych. Niech dziecko pomaluje akwarelkami zieloną płaszczyznę łąkę, błękitne niebo a na nim jasno żółte słonko. Gdy kartka wyschnie ponaklejajmy na nią żółte, czerwone i brązowe liście, które będą wyglądać niczym drzewa na łące.

Jeśli udało się nam na jesiennych spacerach zebrać wiele liście nie tylko o różnym ubarwieniu ale też różnej wielkości, możemy pokusić się o ułożenie z nich bardziej skomplikowanego obrazka. Niech mały listek z ogonkiem będzie głową z dzióbkiem, większy tułowiem a krótkie kawałki ususzonych traw nóżkami i oto przed nami staje kurka.

Liście mogą posłużyć jako szablony do malowania. Przyklejamy suchy listek do papieru. Dziecko delikatnie maluje dość grubym pędzlem farbą plakatową po kartce. Kiedy wyschnie, odklejamy liść tak by pozostały same kontury,

Dużo radości może też sprawić dziecku odbijanie na kartce faktury liścia. Pod papier podkładamy liść o wyraźnie zaznaczonym unerwieniu i rysujemy po wierzchu kredką świecową tworząc delikatny obrazek.

Możemy też zrobić jesienne grzybki z tekturowych opakowań po jajkach. Dziecko będzie mieć sporą radość z malowania grzybków, a potem z zabawy nimi.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/jesien_z_dzieckiem.shtml">JESIEŃ Z DZIECKIEM</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/jesien_z_dzieckiem.shtml]JESIEŃ Z DZIECKIEM[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców