Reklama

Designed by:

KARTKI NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

'Z babcią można powędrować [...] z babcią można fantazjować, i pomarzyć o czym tylko się chce' - tak śpiewał kiedyś, nie tak znowuż dawno, sympatyczny pies Pankracy, ale zapewne nasze dzieci mogłyby dużo dłużej wymieniać co można robić z babcią czy z dziadkiem. Pomóżmy więc naszym pociechom uczcić własnoręcznie wykonaną kartką lub laurką styczniowe święto babci i dziadka i podziękować im w ten sposób za wiele troski i serdeczności. Każdą babcię i każdego dziadzdka - tych, którzy mieszkają blisko i tych, którzy mieszkają nieco dalej, ucieszą kartki i życzenia od wnucząt. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na wykonanie z dzieckiem kolorowych kartek.

Nawet zupełny maluszek może zrobić dla dziadków niepowtarzalną pracę. Posmaruj dziecku delikatnie dłoń kolorową farbką, albo sokiem (np. z buraka lub wiśni) i odciśnijcie ją razem na złożonej na pół kartce czystego papieru. Kiedy farba wyschnie dopisz od kogo i dla kogo jest ta laurka i nie zapomnij o dacie. Twoje dziecko będzie później mogło jeszcze przez długi czas sprawdzać jak bardzo od tego czasu urosła mu rączka, a dziadkowie na pewno ucieszą się z takiej miłej pamiątki.

Jeśli Twoja pociecha należy do czyścioszków i za żadne skarby świata nie da się namówić na umazanie rączek farbą , lub Ty sama odczuwasz głęboki, wewnętrzny opór przed wybrudzeniem dziecka, odrysuj jego dłoń mazakiem lub kredką. Możecie ją pokolorować, narysować na niej oczka, nosek i szeroki uśmiech czy też nakleić w środek zdjęcie dziecka, podpisać i wręczyć dziadkowi czy babci.

Innym pomysłem może być naklejenie na kartkę i ozdobienie przez dziecko fotografii babci i dziadka. Młodsze dziecko może wykonać ornamenty z gotowych naklejek, starsze poradzi sobie z wykonaniem wzorków przy pomocy flamastrów, farbek, lub np. własnoręcznie wykonanych pieczątek z ziemniaka. Pieczątki z ziemniaka mogą zresztą same w sobie stać się doskonałym sposobem na wykonanie barwnej laurki. Zamiast ziemniaka dziecko może użyć połówki jabłka i odcisnąć na kartce jego kształt. Kiedy wyschnie można w środek nakleić dla ozdoby dwie suche pestki od jabłka i domalować ogonek.

Szykując kartki na dzień babci i dzień dziadka pamiętajmy o tym, że to mam być przede wszystkim przyjemność dla dziecka i sposób na wyrażenie jego uczuć. Jeśli maluch za żadne skarby świata nie chce malować kwiatków, ale za to upiera się, że babci największą radość sprawi obrazek z autostradą, a dziadkowi portret hipopotama to pewnie ma rację. W końcu ma to być prezent od niego i nie forsujmy na siłę własnych pomysłów. Jeśli bardzo chcesz zrobić po swojemu, to zrób, ale sama. Możliwe, że dziecko zachęcone Twoim przykładem też zechce się dołączyć, ale jeśli nie, to dziadkowie i tak się ucieszą z każdej laurki samodzielnie wykonanej dla nich przez wnuka.

kartki na dzień babci i dziadka

Zobacz też prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/kartki_na_dzien_babci_i_dziadka.shtml">KARTKI NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/kartki_na_dzien_babci_i_dziadka.shtml]KARTKI NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców