Reklama

Designed by:

LAURKA NA DZIEŃ MATKI

Każde dziecko, które tylko opanowało posługiwanie się kalendarzem wie, że 26 maja każdego roku przypada Dzień Matki. Popularnym i miłym upominkiem dla mamy jest samodzielnie wykonana laurka z życzeniami i wyrazami miłości. Oto kilka pomysłów na jej wykonanie.

Wybierz jedną z pokazanych ramek i wydrukuj. Obrazek kolorujemy lub malujemy wedle uznania (dobrze sprawdzą się tu akwarelki, które dają ładne pastelowe odcienie). Pośrodku można wpisać tekst życzeń. Taką kartkę wkładamy do ładnej koperty lub zwijamy w rulon, obwiązujemy kolorową wstążką i wręczamy mamie w dniu jej święta. Tą pracę może zupełnie swobodnie wykonać nawet małe dziecko.

Tutaj do pobrania ramki:

Drugi pomysł na obrazek na Dzień Matki wymaga nieco więcej pracy i cierpliwości. Przestrzenna trójwymiarowa laurka na pewno spodoba się każdej mamie. Zasada stworzenia laurki 3D jest całkiem prosta: na kolorowy obrazek nakleja się te jego elementy, które znajdują się bliżej patrzącego, uzyskując w ten sposób efekt przestrzenny.

[Rozmiar: 52879 bajtów]

Do wykonania przestrzennej laurki jest potrzebna:

 • kartka sztywniejszego papieru
 • kolorowy obrazek (3 sztuki tego samego, dla uzyskania trzech warstw) możesz też użyć naszych szablonów
 • taśma dwustronnie klejąca (taka na piance)
 • klej
 • nożyczki
 • Tutaj do pobrania szablony: szablon 1, szablon 2, szablon 3

  Kartkę papieru składamy na pół, formując z niej laurkę. Wycinamy dokładnie wszystkie elementy. Ja używam do tego małych nożyczek takich jak do paznokci – mają cienkie ostrza i dokładnie radzą sobie z wycinaniem nawet niewielkich detali. Na pierwszej stronie naklejamy kolorowy obrazek. Z pozostałych obrazków wycinamy elementy „bliższe” i „najbliższe” i naklejamy je kolejno przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej w odpowiednich miejscach na obrazku. Taśmę przyczepiamy w kilku punktach, nie kleimy nią całych powierzchni.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/laurka_na_dzien_matki.shtml">LAURKA NA DZIEŃ MATKI</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/laurka_na_dzien_matki.shtml]LAURKA NA DZIEŃ MATKI[/url]


  Powrót do:

  [Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców