Reklama

Designed by:

MĄDRE I WESOŁE KSIĄŻECZKI DLA DZIECI

'Dzień od rana był szary.
Zimny, mokry, ponury.
Słońce ani na chwilę
Nie wyjrzało zza chmury.'

Czy jest rada na paskudną pogodę i nudę? Tak! Dr. Seuss ma na to radę. Każdemu znudzonemu dziecku zapisuje na receptę spotkanie z wesołym Kotem Protem.

Dr Seuss, czyli Theodor Seuss Geisel autor jednych z najpiękniejszych książek dla amerykańskich dzieci, od ponad sześćdziesięciu lat bawi i uczy maluchy w krajach anglojęzycznych. Dziś i nasze pociechy mają możliwość spędzenia wielu radosnych chwil przy jego prześmiesznych historiach, przetłumaczonych w barwny sposób przez wybitnego polskiego poetę Stanisława Barańczaka.

Wszystkie książeczki mają ilustracje pięknie namalowane przez autora. Dodatkowo, obok polskiego tłumaczenia, książki zawierają także oryginalny angielski tekst, z podkreślonych rytmem wiersza, co może być pomocne przy nauce języka. A to jeszcze nie wszystko! Do książeczek dołączone są płyty, dzięki którym dzieci mogą słuchać swoich ulubionych bajek nawet wtedy, gdy rodzice akurat czytać im w danym momencie nie mogą.


 

Theodor Seuss Geisel
Kot Prot

Pięć godzin oczekiwania na powrót mamy wcale nie musi być nudne, jeśli dzieci zabawia 'specjalista od psot'.

'Jeśli ktoś jest ciekawy
Takich zabaw i psot
Zaraz go, daję słowo,
Rozwinę umysłowo(...)'

Właśnie, jeśli ktoś jest ciekawy, niech koniecznie przeczyta tę książeczkę!


 

Theodor Seuss Geisel
Kot Prot znów gotów do psot

Uwaga! Kot Prot przybywa na nartach, by znów nas bawić! W tej historii znajdziecie niewiarygodne i ,zaskakujące sposoby wywabiania plam połączone ze znakomitą zabawą na śniegu i nauką alfabetu. Twoje dziecko dowie się z niej, że praca wcale nie musi być męcząca i nudna, zwłaszcza jeśli pomaga mu sympatyczny psotnik.


 

Theodor Seuss Geisel
Słoń, który wysiedział jajko

Tak! Słonie to potrafią, chociaż trzeba je odpowiednio podpuścić...

'Przy twej znanej powszechnie gracji - cóż znaczy ten tonaż?
Wyczyn trudny, to prawda - ale Ty go dokonasz!

Bardzo zabawna, obfitująca w zaskakujące sytuacje książeczka o sile woli i dotrzymywaniu danego słowa bez względu na okoliczności .


 

Theodor Seuss Geisel
Kto zje zielone jajka sadzone?

'Zielone jajka?
Co to za bajka?
Zielona szynka?
Gdzież okruszynka
Sensu w tej bredni?
Czyż odpowiedni
Dla tej potrawy
Jest kolor trawy?'

Wspaniała książeczka dla niejadków i głodomorków, ale przede wszystkich dla wszystkich, którzy lubią zabawne wierszyki dla dzieci, chociaż równie dobrze bawią się przy nich dorośli...

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/madre_i_wesole_ksiazeczki_dla_dzieci.shtml">MĄDRE I WESOŁE KSIĄŻECZKI DLA DZIECI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/madre_i_wesole_ksiazeczki_dla_dzieci.shtml]MĄDRE I WESOŁE KSIĄŻECZKI DLA DZIECI[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców