Reklama

Designed by:

NOCNY OBRAZEK

Aby wykonać z dzieckiem nocny obrazek potrzebna jest:
 • 1 czarna kartka papieru
 • 1 zwyczajna kartka
 • farby plakatowe
 • nożyczki
 • stara szczoteczka do zębów lub większy pędzel
 • [Rozmiar: 49720 bajtów]

  Na zwykłej kartce rysujemy kontury drzew, budynków, zwierząt lub postaci, które mają się znaleźć na naszym obrazku. Rysunek musi być na tyle schematyczny, by dziecko nie miało trudności z ich powycinaniem. Zamiast rysować kontury możemy też użyć gotowych zdjęć z czasopism jako wzorów. Flamastrem zaznaczamy na fotografii linie, będące zarysem przedmiotu. Wycięte szablony przykładamy do ciemnej kartki w tych miejscach, gdzie mają się znaleźć na gotowym obrazku.

  Zanim zabierzemy się za dalszą robotę, dobrze jest zabezpieczyć miejsce pracy starymi gazetami lub folią tak, aby nie ubrudzić stołu farbą. Dziecku zaś warto dać jakiś fartuszek lub ubranie, którego nie jest żal zabrudzić.

  Farby plakatowe rozwadniamy nieco wodą, tak aby dało się niemi pryskać po czarnej kartce na którą przyłożyliśmy szablony. Nabieramy na pędzel lub starą szczoteczkę do zębów jasną farbę i przy użyciu kawałka kartki pryskamy po całej pracy tak aby powstały a niej drobne 'gwiazdki'.

  Gdy 'gwiazdki' wyschną możemy na pracy domalować na żółto lub złoto księżyc, betlejemską gwiazdę lub sztuczne ognie. By namalować fajerwerki nakładamy jaskrawą farbę, tak by tworzyła niedużą nieregularną plamę i rozmazujemy ją delikatnie patyczkiem w kierunku ku dołowi, znacząc jej drogę iskrami.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/nocny_obrazek.shtml">NOCNY OBRAZEK</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/nocny_obrazek.shtml]NOCNY OBRAZEK[/url]


  Powrót do:

  [Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców