Reklama

Designed by:

OZDOBY WIELKANOCNE DLA DZIECI

[Rozmiar: 50024 bajtów]


[Rozmiar: 47424 bajtów]

Przed Wielkanocą wielu rodziców, opiekunów i nauczycieli zastanawia się jakie ciekawe prace plastyczne zaproponować dzieciom do wykonania. Znajdziecie tu garść ciekawych i prostych w wykonaniu pomysłów na świąteczno - wiosenne ozdoby.

Gromada kogutków (ze zdjęcia na samej górze) wykonana została z tekturowego opakowania na jajka. By wykonać kogutki wyciąć trzeba tyle środkowych "stożków", ile ma siedzieć obok siebie ptaków. Jeśli chcecie zostawcie je w takim kolorze jakim są, ale możecie je również pomalować na żółto lub pomarańczowo. Do stożków doklejamy wikolem wycięte z kolorowego papieru grzebienie, korale (czerwony papier), dzioby (żółty) i pióra (biały lub inny, pod kolor koguta). Doczepiamy nogi z kreatywnych drucików i stopy z kolorowego papieru. Oczka doklejamy lub rysujemy czarnym cienkopisem.

[Rozmiar: 47340 bajtów]

Zajączek z pisankami został zrobiony z brązowej i białej tekturki. Na czubku głowy ma sizalową czuprynkę z naklejonymi kolorowymi pisankami. Kołnierzyk wykonany został z białej bibuły marszczonej. Najważniejszym elementem pracy są wygięte, zachodzące na siebie uszy, za które go można powiesić.

Biała kurka została wycięta z pianki (można też użyć kartonu) i doklejono do niej grzebień, korale, dziób i nogi z czerwonej pianki oraz zielonkawy kołnierzyk i i serduszko. Całość umieszczono na stelażu zrobionym z bambusowych patyczków i rafii, a na dole umieszczono napis i powieszono ozdoby.

Podstawą obrazka poniżej (jego ramką) jest styropianowa tacka. Do wykonania obrazka potrzebne są też: mały kubeczek po jogurcie lub serku, sztuczne kwiatki, patyczek szaszłykowy i nieco kolorowego papieru. Na tackę naklejamy kawałek fioletowego papieru (nieco mniejszy od samej tacki) i zielone trawki (w środkowej części tacki). Plastikowy kubeczek przecinamy na pół, połówkę obklejamy kolorową marszczoną bibułą i przyklejamy do tacki. Głowę zajączka wyciętą z papieru naklejamy na patyczek szaszłykowy i razem ze sztucznymi kwiatkami wkładamy do kubeczka. Kubeczek można dodatkowo ozdobić kolorową kokardką.

[Rozmiar: 45044 bajtów]

Około 30 centymetrowy pasek zielonego papieru składamy na 10, nadcinamy od góry w szpic tak, by po rozłożeniu powstał płotek. Z kolorowego, jasnego papieru wycinamy dwie głowy zajączka, rysujemy im oczy, wąsy, uśmiech i nos i mocujemy je do klamerek do bielizny. Klamerkami spinamy płotek w ten sposób, by powstało zagłębienie wielkości jajka.

[Rozmiar: 47568 bajtów]

Pomysł, wykonanie i zdjęcia p. Joanna Hoffmann i p. Bernadeta Skrobol ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/ozdoby_wielkanocne_dla_dzieci.shtml">OZDOBY WIELKANOCNE DLA DZIECI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/ozdoby_wielkanocne_dla_dzieci.shtml]OZDOBY WIELKANOCNE DLA DZIECI[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców