Reklama

Designed by:

OZDOBY WIELKANOCNE ZE SKORUPEK

W prosty sposób możemy udekorować z dzieckiem wielkanocny stół. Potrzebne będą nam jedynie:
 • kilka skorupek po jajkach,
 • tekturowe przekładki na jajka,
 • rzeżucha,
 • odrobina sianka,
 • kurczaczki (my użyliśmy pomponowego i z masy solnej).
 • [Rozmiar: 44304 bajtów]

  Przy okazji wspólnego pieczenia ciasta, robienia omletów czy jajecznicy odkładamy sobie kilka dokładnie wymytych skorupek. Z tekturek po jajkach dziecko wycina lub wydziera wgłębienia na jajka. W tak przygotowanych wgłębieniach umieszczamy skorupki a do środka dziecko wkłada żółte kurczaczki.

  Do przygotowania skorupkowej ozdoby z rzeżuchy potrzebujesz zabrać się z dzieckiem na tydzień przed świętami – tyle czasu potrzeba, by nasiona wykiełkowały i ładnie wyrosnąć. My swoją hodowaliśmy na wacie w kieliszku na jajka na twardo. Zalewamy nasiona rzeżuchy nieco wodą, a gdy staną się oślizgłe, dziecko rozkłada je na wacie włożonej do kieliszka. Teraz codziennych rytuałem musi się stać podlewanie lub zraszanie rozpylaczem rosnącej rzeżuchy. Dla dziecka będzie to też ważną szkołą, jak dbać o roślinki. Po tygodniu kilkucentymetrową rzeżuchę możemy już przełożyć do skorupki i ozdobić nią stół.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/ozdoby_wielkanocne_ze_skorupek.shtml">OZDOBY WIELKANOCNE ZE SKORUPEK</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/ozdoby_wielkanocne_ze_skorupek.shtml]OZDOBY WIELKANOCNE ZE SKORUPEK[/url]


  Powrót do:

  [Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców