Reklama

Designed by:

PANNY Z WŁÓCZKI - MAŁE LALE DO ZABAWY

"Pomarańcze zaraz się zjadło, a ze skórek pomarańczowych Lodzia zrobiła śliczne łódeczki z żagielkami. Tosi kołderka to było morze, które czasami bardzo mocno falowało. Ja byłem kapitanem, a guma myszka majtkiem i Jacek nas woził w dalekie, ciepłe kraje, na bezludną wyspę z Tosinego jaśka. [...]Ale guma-myszka była nic niewarta na majtka, bo gruba i nie umiała wspinać się na maszty, i jak tylko morze trochę się zakołysało, to zaraz chlup! Do wody. Więc Lodzia wzięła włóczkę i porobiła strasznie śmieszne panny z włóczki, co miały powiązane rączki i nóżki i nastroszone spódniczki. I zaraz zaczęło ich być wszędzie pełno. Pchały się do łódeczek, przechylały je, wdrapywały się na maszty, piszczały, spadały do wody, topiły się i Jacek musiał je ratować. Wreszcie dojechały do bezludnej wyspy i tam z Murzynkami urządziły bal."

Maria Kownacka "Plastusiowy pamiętnik"

Takie panny z włóczki to wspaniała, prosta zabawka dla dziecka. Najlepsze jest w niej to, że może ją zrobić samodzielnie, lub z niewielką pomocą dorosłego.

Wykonanie jest bajecznie proste. Odmierzamy 20-25 cm włóczki i składamy do uzyskania odpowiedniej grubości (im więcej razy złożymy, tym grubsza będzie laleczka).

Krótkim kawałkiem włóczki przewiązujemy nitki na górze, a na dole po przeciwnej stronie przecinamy.

Główkę robimy przewiązując nitki włóczką około 5 cm poniżej pierwszego wiąznia.

Szykujemy ok. 20 cm zwitek na rączki. Tu mamy do wyboru: albo tylko związać końce (wtedy laleczka będzie miała luźne rękawki), lub też zapleść włóczkę w cienki warkoczyk. Jak kto woli.

Ręce wsuwamy w środek tułowia i przewiązujemy poniżej.

Naklejamy ruchome oczka i panna z włóczki gotowa. Jak masz ochotę możesz też zrobić pannę w krótkiej spódniczce lub kawalera do kompletu.

Panny i kawalerowie z włóczki lubią kaktusy i dalekie podróże, mają szalone pomysły i czekają na wspólną zabawę.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/panny_z_wloczki_male_lale.shtml">PANNY Z WŁÓCZKI - MAŁE LALE DO ZABAWY</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/panny_z_wloczki_male_lale.shtml]PANNY Z WŁÓCZKI - MAŁE LALE DO ZABAWY[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców