Reklama

Designed by:

PLASTLINOWY ALFABET, CZYLI FIGURKI Z PLASTELINY NA KAŻDĄ LITERKĘ

[Rozmiar: 51775 bajtów]

Czy zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć od dziecka "mamo, ulep mi łosia?". No i chcesz go ulepić, ba próbujesz go ulepić, tylko nie wiesz jak się za to zabrać... Niby wiesz oczywiście jak wygląda ten cały łoś, tylko zastanawiasz się jak to zrobić, by ulepiony przez Ciebie cudaczek przypominał go choć trochę. "Plastelinowy alfabet" Małgorzaty Knobloch wydany przez Wydawnictwo RM może być pomocny w takich sytuacjach ;-)

Książka w prosty sposób pokazuje krok po kroku kolejne etapy powstawania plastelinowych zwierząt, warzyw i owoców, postaci i przedmiotów. Zobacz darmowy fragment książki.

Jednak jak można się domyślić po tytule, książka ma tą ciekawą cechę, że wszystkie modele i figurki uporządkowane są w niej alfabetycznie. Dzięki temu jest nie tylko książką pomocną przy lepieniu z plasteliny, ale też jest kolorową pomocą przy nauce alfabetu.

kliknij, by zobaczyć darmowy fragment książki

A jak anioł, B jak baran, C jak cebula, CZ jak czajnik... Autorka podaje przykłady słów na wszystkie litery alfabetu. Są też przykłady na polskie litery "z ogonkami" oraz dwuznaki.

Jak z tego korzystać - na wiele sposobów. Można ulepić z dzieckiem wszystkie literki i odpowiadające im słowa (możecie użyć plasteliny, modeliny, jak też masy solnej - wtedy po utwardzeniu Wasz alfabet stanie się bardzo trwałą pomocą naukową). Moje dzieci lubią traktować tą książkę jak kolorowy elementarz i chętnie ją przeglądają przepytując się nawzajem ze znajomości literek.

Jedna książka - wiele pomysłów. Życzę Wam dobrej zabawy :-)

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/plastelinowy_alfabet_figurki_z_plasteliny.shtml">PLASTLINOWY ALFABET, CZYLI FIGURKI Z PLASTELINY NA KAŻDĄ LITERKĘ</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/plastelinowy_alfabet_figurki_z_plasteliny.shtml]PLASTLINOWY ALFABET, CZYLI FIGURKI Z PLASTELINY NA KAŻDĄ LITERKĘ[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców