Reklama

Designed by:

W ALTANIE ALEKSANDRA GIERYMSKIEGO

Czy zdobywanie wiedzy o sztuce minionych stuleci jest nudne? Ale skąd! Można podsunąć dziecku do obejrzenia album z reprodukcjami dawnych mistrzów. Można wybrać się wspólnie do muzeum i poopowiadać trochę ciekawostek o oglądanych obrazach. Znając zainteresowania dziecka, łatwo domyślisz się czy będzie wolało oglądać sceny batalistyczne czy portrety księżniczek ;-)

Jedno z moich dzieci szczególnie lubi rysować i malować, dlatego podsunęłam mu książkę Justyny Mrowiec "W altanie Aleksandra Gierymskiego" z ilustracjami Izabeli Kaczmarek - Szurek. Książka ma za zadanie przybliżyć postać i twórczość, tego malarza. Ale nie tylko to. Poznając jeden ze sztandarowych obrazów Gierymskiego pomaga dziecku odkryć też i w sobie artystę.


Książka składa się z kilku części. Pierwszą stanowi historia spotkania współcześnie żyjącego chłopca z Aleksandrem Gierymskim. Czy spotkali się naprawdę, czy było to tylko przewidzenie? To opowiadanie możecie wspólnie przeczytać np przed snem. Jest też krótka biografia. To wprowadzenie do części, w której dziecko przyjrzy się dokładnie dziełu Gierymskiego i pracując nad przygotowanymi przez autorki zadaniami stworzy włsane mini dziełka.

Nasz młody artysta ma możliwość narysowania własnej sceny w altanie. Dowie się o roli światła na obrazach, oraz nauczy się jak rysować, by pokazać na obrazku jak oświetlone są przedmioty. Dowie się też nieco o minionej modzie - strojach i fryzurach i poćwiczy się w ich przedstawianiu.

Czy wiesz czym różni się ogród w stylu francuskim od ogrodu w style angielskim? Dzięki tej książce, Twoje dziecko też będzie to wiedzieć :-) Może też zaprojektować i namalować własny ogród i porównać go z ogrodem z altany Gierymskiego i ogrodem z obrazu Józefa Mehoffera.

Co jeszcze czeka po spotkaniu z Gierymskim? Jeszcze puzzle i gra planszowa, która pomoże utrwalić zdobytą w tak przyjemny sposób wiedzę. Możecie mi wierzyć, że to wspaniały sposób na miłe i pożyteczne spędzenie popołudnia :-)


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/w_altanie_aleksandra_gierymskiego.shtml">W ALTANIE ALEKSANDRA GIERYMSKIEGO</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/w_altanie_aleksandra_gierymskiego.shtml]W ALTANIE ALEKSANDRA GIERYMSKIEGO[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców