Reklama

Designed by:

W CZASIE DESZCZU

'W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz' – tak śpiewali wiele lat temu Starsi Panowie dwaj. Kiedy wyglądamy dziś przez okno i widzimy zapłakane drzewa i pewne jest, że spacer z dzieckiem skończy sie na szybkich zakupach, a potem to już tylko siedzenie w domu, ogarnia nas czasem wielka tęsknota za latem. Za latem kiedy tyle czasu można było spędzić na placu zabaw i w parku, i w ZOO, i... i nie bardzo był czas na zabawy z dzieckiem w domu bo wpadało się do niego głównie po to by zjeść coś i pójść spać.

A przecież czas spędzony w czterech ścianach wcale nie musi być nudny. I wbrew pozorom wcale go nie mamy za dużo tylko zupełnie w sam raz, albo nawet nieco za mało. Weź kartkę papieru i przeanalizuj z ołówkiem w ręku ile masz go na prawdę. Od początku:

 • o której wstajesz Ty i Twoje dziecko
 • ile czasu zajmuje ubranie się i pościelenie łóżek
 • o której zasiadacie do śniadania
 • o której na spacer/zakupy
 • o której wracacie do domu
 • ile zajmuje posiłek po spacerze
 • od której do której trwa spanie w ciągu dnia (o ile jeszcze śpi w dzień)
 • kiedy wypada posiłek po spaniu
 • kiedy kolacja
 • kiedy kąpiel
 • i wreszcie, o której dziecko idzie spać.
 • Jeśli znasz już odpowiedź na te pytania, zastanów się kiedy w ciągu dnia potrzebujesz czasu na sprawy takie jak konieczne gotowanie, pranie czy sprzątanie. Najlepiej, jeśli jesteś w stanie wykonać te prace wtedy, gdy Twoje dziecko śpi, lub samo się bawi. Jeśli nie, spróbuj włączyć je do pomocy.

  Mając krok po kroku rozpisany swój dzień na kartce, możesz łatwo zobaczyć, kiedy jest dobry moment na proponowanie dziecku wspólnej zabawy, czytania czy rysowania. Pamiętaj, że tak jak wiosna i lato to doskonały moment na rozwijanie u dziecka zdolności motorycznych, tak jesień i zima dają nam lepszą sposobność by wspomagać u dziecka rozwój intelektualny, poprzez wspólne rozmowy i zabawy.

  Poniżej znajdziecie propozycje wspólnych zabaw z dzieckiem, które nie tylko sprawią, że jesienne i zimowe wieczory nie będą tak nudne, ale staną się dla niego wspaniałym bodźcem w jego rozwoju.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/w_czasie_deszczu.shtml">W CZASIE DESZCZU</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/w_czasie_deszczu.shtml]W CZASIE DESZCZU[/url]


  Powrót do:

  [Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców