Reklama

Designed by:

Wakacje z dziećmi w Szwecji

Moda na rodzinne podróżowanie już dawno wykroczyła poza tradycyjne turnusy nad polskim morzem. Wielu rodziców decyduje się na dalsze wyprawy, dzięki którym nawet maluchy mogą zobaczyć kawałek świata. Oczywiście nie każdy pojedzie z niemowlakiem do Birmy, czy zechce poznawać zabytki Meksyku w towarzystwie pieluch, jednak warto zadbać o to, by wakacje z dziećmi nie ograniczyły się do spędzania czasu przy hotelowym brodziku.

Dobrym pomysłem na urlop z dziećmi jest wyjazd na południe Szwecji, choć pierwsze skojarzenie ze Skandynawią to jedno słowo: zimno. Tymczasem od czerwca do sierpnia plaże na południu tego kraju oferują pełne słońca, doskonałe warunki do wypoczynku, tak innego od tego co znajdziemy w rodzimych kurortach.

Po pierwsze, w Szwecji jest o wiele mniej ludzi, dlatego nie ma konieczności nerwowego szukania miejsca na piasku. Wręcz przeciwnie, w niektórych miejscowościach w okolicach Ystad, Halmstad czy Karlskrony, można poczuć się jak w prywatnym ośrodku.

Po drugie, letnie miesiące to czas największych atrakcji dla maluchów: liczne (i bezpieczne) parki tematyczne i mini-zoo, obchody święta Midsommar, łowienie małych krabów czy przeprawy promowe przypadną do gustu wszystkim członkom rodziny.

Po trzecie: Szwecja kocha dzieci i każda rodzina znajdzie tu mnóstwo udogodnień: miejsca do przewijania, dostępność słoiczków z jedzeniem nawet w barach, doskonale przeszkoleni animatorzy na placach zabaw, wypożyczalnie przyczep rowerowych do przewożenia maluchów. Także baza noclegowa sprzyja rodzinom - schroniska to bardzo wygodne obiekty z doskonale wyposażoną kuchnią i pokojem zabaw pełnym gier planszowych i zabawek.

Po czwarte: rodzinne ceny. Szwedzki rząd promuje wielodzietność i zachęca tez turystów do rodzinnego podróżowania: bilety rodzinne na kolej i promy, darmowe wejściówki, system zniżek na pakietowe przejazdy koleją.

Po piąte i najważniejsze: Szwecja jest piękna i ciepła latem. Słońce zachodzi bardzo późno, ludzie celebrują każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu, w knajpkach nie dudni głośna muzyka. Dorośli mogą jeść świeże krewetki prosto z kutra, a maluchy słynne cynamonowe bułeczki. Wymarzone wakacje z dziećmi w krainie Pippi to dobry pomysł na urlop dla całej rodziny, przecież Szwecja jest tak blisko.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/wakacje_z_dziecmi_w_szwecji.shtml">Wakacje z dziećmi w Szwecji</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/wakacje_z_dziecmi_w_szwecji.shtml]Wakacje z dziećmi w Szwecji[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców