Reklama

Designed by:

PO CO MI KARTA KREDYTOWA

Sytuacja, gdy na koncie bankowym pusto, a do pierwszego jeszcze parę dni pozostało, nie należy do najprzyjemniejszych. Czasem pojawiają się nagłe nieprzewidziane wydatki opróżniające nasze konto, czasem pracodawca spóźni się o kilka dni z przelaniem wypłaty. Karta kredytowa uniezależnia nas od takich sytuacji, ponieważ płacić nią możemy niezależnie od tego, czy w danej chwili mamy pieniądze, czy też nie.

Za nasze zakupy płaci bank. Raz na miesiąc wysyła do nas zestawienie transakcji i od tego czasu mamy (zależnie od banku) 2 do 4 tygodni na uregulowanie należności w części lub całości. Jeśli spłacimy całe saldo zadłużenia - nie są naliczane odsetki. W ten sposób zamiast wstrzymywać wydatki do pierwszego możesz już dzisiaj wydawać przyszłomiesięczną wypłatę!

Uważaj jednak. Nad plastikowym pieniądzem trudniej zapanować niż nad gotówką, a możliwość wydawania pieniędzy, które się dopiero będzie mieć jest dużą pokusą dla wielu osób. Dlatego zawsze zastanawiaj się, czy rzecz, którą kupujesz płacąc kartą jest Ci rzeczywiście potrzebna, i czy Cię na nią stać.

Zawsze bądź na bieżąco z saldem zadłużenia swojej karty. Wybierz ofertę banku, który umożliwia Ci bieżącą kontrolę nad Twoimi wydatkami.

Staraj się spłacać całość zadłużenia, aby uniknąć płacenia odsetek. Pamiętaj o tym, że odsetki od niespłaconej części zadłużenia będą naliczane od daty transakcji, a nie od terminu płatności.

Spłacaj kartę punktualnie. Za opóźnienie zapłaty większość banków nalicza wysokie opłaty karne.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem karty kredytowej, mogę Ci polecić naprawdę dobrą kartę mBanku. Jej wybrane zalety są następujące:

Łatwość otrzymania. Aby otrzymać kredytową VISĘ ELECTRON wymagany jest dochód zaledwie 500 zł netto. Wypukła VISA CLASSIC, którą na przykład zapłacisz za zakupy w internecie wymaga tylko 1500 zł dochodu miesięcznego. A jeśli jesteś studentem lub doktorantem - nie musisz mieć żadnych dochodów! Możesz też przenieść swoją dotychczasową kartę kredytową do mBanku z zachowaniem limitu kredytowego!

Bezpieczeństwo. Na karcie może zostać bezpłatnie wydrukowane Twoje zdjęcie. Dzięki temu ewentualny złodziej nie zrobi na Twoje konto zakupów w supermarkecie. Dodatkowo możesz sobie wykupić tanie ubezpieczenie od skutków nieuprawnionego użycia karty, a także ubezpieczyć się od skutków trwalej niezdolności do pracy (nie będziesz wtedy spłacać zadłużenia karty).

Długi okres bez odsetek. Na spłacenie zadłużenia masz aż 24 dni od wygenerowania zestawienia transakcji. Oznacza to, że możesz mieć maksymalnie 54 dni darmowego kredytu!

Bez niespodzianek. Zawsze możesz sprawdzić przez internet swoje saldo zadłużenia, więc comiesięczne zestawienie transakcji nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem.

Niskie oprocentowanie. Jeśli nie spłacisz na czas całego zadłużenia karty, zostaną naliczone niskie odsetki (19%, jeśli kartę masz dłużej niż pół roku, 22% jeśli krócej).

Więcej kart? Potrzebujesz kartę również dla współmałżonka? Bez problemu możesz mieć nawet 3 karty dodatkowe.

Wszystko z domu. Tak, kartę mBanku zamówisz nie ruszając się z fotela! Wystarczy, że klikniesz tutaj i wypełnisz on-line wniosek o wydanie karty.

Nie czekaj! Zamów juz teraz dobrą kartę kredytową mBanku!

Niniejszy artykuł według stanu na dzień 06.12.2005

Opracowała Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/finanse/po_co_mi_karta_kredytowa.shtml">PO CO MI KARTA KREDYTOWA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/finanse/po_co_mi_karta_kredytowa.shtml]PO CO MI KARTA KREDYTOWA[/url]


Powrót do:

[Finanse domowe] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców