Reklama

Designed by:

DODOATKI DO ROSOŁU

Według przedwojennej „Książki kucharskiej dla oszczędnych gospodyń Towarzystwa Wydawniczego „Bluszcz”.

Dodatki do rosołu stanowić może wygotowaną w rosole i pokrajana w paseczki włoszczyzna, trochę w maśle podduszona dla smaku.

Grzanki z czerstwej bułki, pokrajanej w kosteczkę, zrumienione na patelni, w piecyku, z dodaniem masła lub na sucho.

Kaszka krakowska ugotowana z masłem na gęsto, ułożona na palec grubo na półmisku, wystudzona i pokrajana w kostkę, lub też wsypana na surowo od rosołu, już odcedzonego, i w nim ugotowana.

Kaszka manna użyta tak samo jak krakowska.

Kluski lane. Rozbijamy całe jajko, dodajemy trochę wody i sypiemy tyle mąki, aby ciasto było tak gęste, że można powoli lać je z garnka na gotującą się, osoloną wodę. Zagotowujemy kluski parę razy, aby tylko mąka straciła surowość, wylewamy na durszlak i osączone z wody wkładamy do wazy, a na nie nalewamy rosół. Można też ugotować je wprost w rosole.

Makaron i kluski krajane. Zagnieść mąkę całem jajkiem na twarde ciasto, rozwałkować cienko, zwinąć i krajać na wąziutkie paseczki, aby otrzymać makaron. To samo ciasto, rozwałkowane i pokrajane w paski szerokie na 3 palce, ułożone jeden na drugim i krajane na paseczki pół centymetrowej szerokości, da nam kluski krajane. Krajane w ukośne prostokąty – to łazanki. Zarówno makaron, jak i kluski, należy rzucić na wrzącą osoloną wodę i gotować pod pokrywą, dopóki surowości nie stracą, co trwa około 5-ciu minut. Odcedzone, włożyć do wazy i zalać rosołem.

Kartofle ugotowane i pokrajane w talarki, fasola, kalafior lub groszek zielony, ugotowane oddzielnie, mogą też stanowić dodatek do rosołu.

Opracował Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/dodatki_do_rosolu.shtml">DODOATKI DO ROSOŁU</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/dodatki_do_rosolu.shtml]DODOATKI DO ROSOŁU[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców