Reklama

Designed by:

JAK MARYNOWAĆ MIĘSO

Rozróżnia się dwa rodzaje przyprawiania mięsa i nie tylko mięsa. Jedna z metod jest powszechnie znana i stosowana druga jest mniej znana, ale nie mniej skuteczna.

Mięso przyprawia się na sucho, albo na mokro. Sposób przeprawiania mięsa na mokro to tak zwane peklowanie mięsa lub marynowanie mięsa. Na sucho można przyprawić mięsa przeznaczone na pieczęń angielską. W tym przypadku mieszanka przyprawowa powinna być taka:

 • pieprz czarny
 • majeranek
 • tymianek
 • jałowiec
 • Wszystko razem łączymy i wcieramy mięso, potem możemy je posmarować nie wielką ilością oleju rzepakowego, słonecznikowego lub oliwy z oliwek, następnie owijamy w pergamin. Marynowanie mięsa ma podwójny cel, z jednej strony mięso marynowane jest smaczniejsze, a z drugiej zostaje zmiękczone co przedkłada się na łatwostrawność. Zanim zje się dziczyznę zawsze się ją najpierw marynuje ze względu na twardość mięsa zwierząt dzikich.

  Zaprawę do mięsa marynowanego możemy uczynić kwaśną, na przykład ocet, przyprawy ziołowe, warzywa.

  Zaprawa do mięsa marynowanego może być słona, na przykład do marynowania szynki używana jest saletra, sól (może być gruboziarnista), przyprawy ziołowe. Do słoniny możemy stosować zaprawę czosnkową lub rostbefu zaprawę pieprzną.

  Najczęściej do marynat stosuje się majeranek, liść laurowy, jałowiec, imbir, pieprz, ziele angielskie, gałka muszkatołowa.


  Co warto wiedzieć o marynowaniu mięsa

  Kiedy marynujemy mięso należy pamiętać o nadrzędnej zasadzie, żeby mięso było zawsze dokładnie przykryte marynatą, nie wolno mięsa przetrzymywać w marynacie dłużej jak sześć dni, bo wówczas efekt będzie odwrotny do zamierzonego i mięso będzie mieć nie miły smak. Szynki z kolei nie wolno marynować dłużej jak 5 tygodni, bo efekt marynowania również nie będzie atrakcyjny smakowo. Inna zasada o której mało kto wie to ta, że mięso zawsze się marynuje wcześniej ochłodzone, nie wolno marynować gorącego mięsa tylko zaczekać, aż wystygnie (jeśli wcześniej było podgrzane).

  ---

  Inne informacje na temat marynowania mięsa - baza wiedzy


  Autor: redo


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/jak_marynowac_mieso.shtml">JAK MARYNOWAĆ MIĘSO</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/jak_marynowac_mieso.shtml]JAK MARYNOWAĆ MIĘSO[/url]


  Powrót do:

  [Kuchnia] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców