Reklama

Designed by:

PODSTAWY MIKROFALI

Mikrofalówka stała się w naszych kuchniach, obok kuchenki, lodówki, czajnika elektrycznego czy ekspresu do kawy, jednym ze stałych elementów wyposażenia. Wielu użytkowników popularnej mikrofali nie wyobraża już sobie szykowania kakao lub ogrzewania wieczorem obiadu dla "spóźnialskich" na kuchence. Jednak przecież podgrzewanie czy rozmrażanie nie wyczerpuje zalet mikrofalówki, która sama w sobie może stać się narzędziem do szykowania smacznych posiłków.

Oczywiście, nie każde danie nadaje się do szykowania w mikrofalówce. Wiadomo, że jajek w niej nie ugotujemy, bo gwałtowny wzrost ciśnienia rozsadziłby skorupki i zapewnił nam miłe chwile przy myciu mikrofali. Do ciast też lepiej użyć tradycyjny piekarnik, bo lepiej urosną i nie będą blade. Trzeba też mieć się na baczności podgrzewając potrawy z dużą ilością oliwy lub masła, bo tłuszcz podgrzany do wysokiej temperatury może się zapalić.

Istnieje wiele produktów, które smakowicie można przyrządzić w mikrofalówce, czasem dużo lepiej niż na kuchence. Należą do nich ryby, warzywa, zupy czy też mięsne potrawki. Warzywa zachowują więcej witamin i mikroelementów niż te gotowane w wodzie, a do tego zachowują więcej naturalnego koloru. Ryby wychodzą bardziej soczyste niż z patelni i nie wymagają użycia tłuszczu. Natomiast wywary na zupę przyrządza się po prostu dużo dużo szybciej, przy mniejszej utracie witamin i mikroelementów niż na kuchence.

Warto wiedzieć, że:

  • czerwone mięso i twarde warzywa ukladamy w mikrofalówce z brzegu talerza, a mięso biale, drób, ryby i miękkie warzywa na środku (z brzegu mikrofaluje się szybciej);
  • w czasie mikrofalowania trzeba mieszać potrawy ;
  • żeby jedzenie nie wysychało trzeba je przykrywać;
  • przygotowanie dań z mikrofalówki wymaga użycia znikomej ilości tłuszczu, co docenią zwłaszcza osoby dbające o linię;
  • mikrofalowane warzywa mają tak intensywny smak, że nie potrzebują dużo soli;
  • nie wolno stosować w mikrofalówce naczyń metalowych (nawet tych z delikatnym metalicznym zdobieniem) bo iskrzą i nie przepuszczją mikrofal;
  • im większa zawartość wody w szykowanych potrawach, tym krócej się je mikrofaluje;
  • nawet po skończonym mikrofalowaniu potrawy wciąż jeszcze się gotują, należy więc zostawić je pod przykryciem jeszcze na 1 minutę;

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/podstawy_mikrofali.shtml">PODSTAWY MIKROFALI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/podstawy_mikrofali.shtml]PODSTAWY MIKROFALI[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców