Reklama

Designed by:

PRZEPIS BABCI NA SAŁATKĘ JARZYNOWA

Sałata majonezowa mięszana - przepis z 'Książki kucharskiej dla oszczędnych gospodyń' wydanej przed wojną (brak daty wydania) przez Towarzystwo Wydawnicze 'Bluszcz'. Książka z serii 'Życie praktyczne'. Ten przepis zaznaczyła ołówkiem w książce moja ś.p. Babcia.

/składniki/

Ugotować
  • ze 6 kartofli.
  • 2 marchewki,
  • 2 garście fasoli-karliku,

a gdy jarzyny miękkie, pokrajać drobno w kostkę lub paseczki,dodać tak samo pokrajanych

  • parę jabłek,
  • ogórek kwaszony,
  • parę korniszonów i
  • kilkanaście grzybków marynowanych.

/sos/

Dwa żółtka utrzeć w misce, dolewając po kropelce oliwy, popieprzyć, dodać octu lub cytryny do smaku, łyżeczkę musztardy i cukru.

W ten sos włożyć potrochu jarzyny, wymięszać doskonale. Jeżeli nie dość wilgotne, dodać trochę wody i wynieść w chłodne miejsce, żeby sałata wystygła.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_babci_na_salatke_jarzynowa.shtml">PRZEPIS BABCI NA SAŁATKĘ JARZYNOWA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_babci_na_salatke_jarzynowa.shtml]PRZEPIS BABCI NA SAŁATKĘ JARZYNOWA[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców