Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA JAŁOWCÓWKĘ

Polska kuchnia bywa czasem przyciężkawa, a większość z nas lubi sobie czasem podjeść duże ilości tradycyjnych, polskich, ciężkostrawnych potraw. Gdy czujemy ucisk i bulgotanie w żołądku, dobrze jest wspomóc trawienie za pomocą własnoręcznie zrobionej jałowcówki.

Składniki:
 • 0,5 litra dobrej wódki
 • 15 ziarenek jałowca
 • łyżeczka cukru
 • Odkręcamy butelkę wódki i wkładamy do środka 15 ziarenek jałowca. Zakręcamy i odstawiamy butelkę na miesiąc. Po miesiącu możemy dosłodzić jałowcówkę łyżką syropu zrobionego z łyżeczki cukru i odrobiny wrzątku. Po dosłodzeniu czekamy 2 dni, po czym przelewamy trunek do karafki.

  Oprócz wspomagania trawienia w postaci czystej, nasza jałowcówka również wspaniale nadaje się do przyrządzania drinków (np. gin z tonikiem).

  Opracował Tomek


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_jalowcowke.shtml">PRZEPIS NA JAŁOWCÓWKĘ</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_jalowcowke.shtml]PRZEPIS NA JAŁOWCÓWKĘ[/url]


  Powrót do:

  [Kuchnia] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców