Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA KISZENIE KAPUSTY

wg. przedwojennej "Książki kucharskiej dla oszczędnych gospodyń" Tow. Wyd. "Bluszcz"

Kapustę obrać, odrzucić nieświeże zwierzchnie liście, wyciąć głąby i główki kapusty cienko poszatkować.

Dno beczki wyłożyć czystemi liśćmi kapusty. Ułożyć na nich warstwami kapustę, przesypując każdą warstwą solą wymięszaną z koprem. Można też wyłożyć drobnych jabłek lub żórawin, co nadaje kapuście bardzo dobry smak. Gdy już beczka napełni się na wysokość 1/4 łokcia, ubić kapustę specjalnym ubijakiem, aż sok puści. Układać dalej warstwami, przesypując jak wyżej solą i koprem i ubijając, aby tworzyła równą powierzchnię. Na wierzch beczki położyć znowu kilka liści, przykryć denkiem nieco mniejszym niż otwór beczki i przygnieść kamieniem.

Po kilku dniach, gdy kapusta zacznie fermentować, przebić ją w kilku miejscach do dna drewnianym kijem, żeby gorycz z niej wyszła, zdjąć pianę, pokryć całą powierzchnię płótnem, obmyć denko i kamień i przycisnąć na płótnie.

Po 3-ch tygodniach kapusta jest ukwaszona. Trzeba o niej pamiętać i co tydzień spłukać płótno, którem jest przykryta, a w miarę jak kapustę zużywamy, obmyć brzegi beczki oraz denko i kamień. Trzymać w chłodnej piwnicy.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_kiszona_kapuste.shtml">PRZEPIS NA KISZENIE KAPUSTY</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_kiszona_kapuste.shtml]PRZEPIS NA KISZENIE KAPUSTY[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców