Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA KONFITURY Z WIŚNI

Choć przetwory z owoców są łatwo dostępne we wszystkich sklepach, każdy chyba przyzna, że nie ma nic lepszego niż domowe przetwory. Warto poświęcić nieco czasu i usmażyć domowe konfitury z wiśni, by móc zachwycać się ich smakiem przy popołudniowej herbatce.

Proporcje:
 • na 1 kg wiśni bez pestek potrzeba syropu z 1,5 kg cukru i 0,5 l wody
 • na 1 kg wiśni z pestkami syrop z 1,2 kg cukru i 0,4 l wody
 • Na konfitury bierze się tylko najlepsze owoce: dojrzałe, świeże i oczywiście nierobaczywe... Wiśnie płuczemy dokładnie i czyścimy (najlepiej wydrylować je z pestek, ale jak ktoś bardzo tego nie chce może użyć też owoce z pestkami, ale wtedy powinien każdy owoc lekko ponakłuwać).

  Z podanej ilości wody i cukru gotujemy syrop i do jeszcze gorącego wkładamy powoli owoce. Konfitury smażymy w płytkich i szerokich garnkach na małym ogniu, starając się nie doprowadzać ich do wrzenia. W czasie smażenia konfitur w sumie nie powinno się mieszać, tylko delikatnie kolistym ruchem potrząsać rondlem. Najlepiej jest gotować konfitury w kilku etapach, podgrzewać je przez pewien czas, przestudzać i znów podgrzewać. Te etapy powtarza się 3-5 razy. Smażenie konfitur trwa póki owoce nie staną się szkliste, błyszczące niemal półprzezroczyste. Po ostatnim podgrzewaniu zbieramy pianę z konfitur i przekładamy je do czystych wyparzonych słoików.

  Dobrze wysmażone wiśnie powinny utrzymywać się w całej masie syropu, a nie podpływać ku górze. Syrop powinien być klarowny.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_konfitury_z_wisni.shtml">PRZEPIS NA KONFITURY Z WIŚNI</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_konfitury_z_wisni.shtml]PRZEPIS NA KONFITURY Z WIŚNI[/url]


  Powrót do:

  [Kuchnia] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców