Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA LODY CYTRYNOWE I OWOCOWE

Zmrożone lody to najlepsze, czym możemy się ochłodzić w upalne letnie dni. Zachęcam do wypróbowania przepisów na lody z przedwojennej książki kucharskiej pt."Kosowska kuchnia jarska" z 1929 roku.

Lody owocowe

/składniki:/
 • 2 litry owoców wonnych (poziomek, malin lub moreli))
 • 1/2 litra syropu
 • 2-3 białka
 • Owoce przetrzeć, zmieszać z syropem, wlać do formy i kręcić w maszynce do lodów. Z białek ubić pianę i dać ją do gęstniejącej masy, następnie wymieszać delikatnie lecz dokładnie i kręcić do zupełnego zmrożenia. Wyrzucić z formy.

  Uwaga: Tak samo można przyrządzać lody ze świeżych soków owocowych. Również można do lodów śmietankowych zamiast mleka z wanilią dodać świeżych soków owoców, a szczególnie smaczne są lody poziomkowe tak przyrządzone.

  Lody cytrynowe

  /składniki:
 • 3 cytryny
 • 1/4 litra wody
 • 15-20 dkg cukru
 • 2-3 białka
 • skórka cytrynowa
 • Zagotować syrop /z wody i cukru/, do kipiącego dodać skórkę obraną z 1 cytryny, przecedzić, oziębić, wcisnąć sok z cytryn, a z białek ubić pianę i dalej postępować jak wyżej.

  Do lodów najodpowiedniejszym dodatkiem są andruty, w braku ich biszkopty lub pianki.

  Uwaga: Wszystkie powyższe lody mogą być podawane ze świeżymi owocami, jak wiśnie, czereśnie, poziomki, maliny, morele i brzoskwinie. Owoce najlepiej dodawać do lodów bliskich zamrożenia i chwilę jeszcze kręcić, a także można obłożyć lody owocami.

  Opracowała Ola

  Przeczytaj też inne przepisy na lody i sorbety.


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_lody_cytrynowe_owocowe.shtml">PRZEPIS NA LODY CYTRYNOWE I OWOCOWE</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_lody_cytrynowe_owocowe.shtml]PRZEPIS NA LODY CYTRYNOWE I OWOCOWE[/url]


  Powrót do:

  [Kuchnia] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców