Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA MAJONEZ

Do tradycyjnego wielkanocnego jajeczka nie może zabraknąć majonezu, lub innego zimnego sosu powstałego na jego bazie. Poznaj tajniki wykonania majonezu domowego na podstawie przepisu Lucyny Ćwierczakiewiczowej.

Pierwszą zasadą każdego majonezu jest dobra oliwa, przez rozwiercenie której, w połączeniu z małą ilością innych dodatków, powiększa się ogromnie jej objętość. I tak najlepszy majonez, zwany "provensal", robi się, biorąc na funt oliwy 3 żółtka, całą cytrynę /lub ocet/, pół cukru i odrobinę soli.

Wykonanie: Trzy żółtka surowe posolone wiercić /ucierać/ łyżką drewnianą w miseczce 20 minut, po czy, dolewać po trosze pół funta oliwy ciągle wiercąc, aby zgęstniało. Wtedy wlać parę łyżek estragonowego octu /lub sok z całej cytryny/ i łyżeczkę cukru. Trzymać w chłodnym miejscu lub zaraz podać majonez.

pół funta oliwy - około 250g

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_majonez.shtml">PRZEPIS NA MAJONEZ</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_majonez.shtml]PRZEPIS NA MAJONEZ[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców