Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA OMLETY FRANCUSKIE BEZ MĄKI

Przepis pochodzi z książki "365 Obiadów" Lucyny Ćwierczakiewiczowej.

Pod wyrazem omlet rozumieją u nas powszechnie mieszaninę bitych jaj z mąką i cukrem, upieczoną na patelni, podawaną przy jarzynach, lub z konfiturami, zwaną grzybkiem. We Francji podają omlet bardzo delikatny, zupełnie odrębną mający powierzchowność. Dobroć omletu polega głównie na trzech warunkach. Nie robić większego niż z trzech do czterech jaj, lepiej zrobić kilka oddzielnych, aniżeli jeden duży, który nigdy udać się nie może. Po wtóre, należy mieć oddzielną patelnię cienką, żelazną koniecznie, niezbyt głęboką, średnicy niewielkiego płaskiego talerza i tej zawsze używać do robienia omletu. Po trzecie, nie bić jaj za długo, jak to wiele osób czyni, sądząc, iż tym sposobem powiększają ilość omletu; zbyt długie bicie szkodzi w tym przypadku, robiąc jaja wodnistymi. Rozbić 4 jaja, dolać łyżkę wody, posolić i bić przez jedną minutę. Postawić patelnię na mocnym płomieniu, położyć na niej pół łyżki masła młodego, poruszać patelnią, aby się masło nie zrumieniło, lecz mocno rozgrzało. Wtedy wlać jajka, pomieszać, poruszać jeszcze, aby wszędzie było równo. Gdy zacznie się ścinać od spodu, potrząsać patelnię, obracając ją na wszystkie strony, zdjąć zaraz z fajerki i na wolnym ogniu dosmażyć.

Opracował Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_omlety_francuskie_bez_maki.shtml">PRZEPIS NA OMLETY FRANCUSKIE BEZ MĄKI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_omlety_francuskie_bez_maki.shtml]PRZEPIS NA OMLETY FRANCUSKIE BEZ MĄKI[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców