Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA PASZTET Z ZAJĄCA

Przepis pochodzi z "Uniwersalnej książki kucharskiej" Marii Ochrowicz-Monatowej z 1910 roku.

Przodki z zająca lub sarny posolić, włożyć do rondla, w który wkroić na spód pół funta młodej słoniny, jedną cebulę, jedną marchew, pietruszkę i kawałek selera. Dodać kilka suchych grzybów, trochę pieprzu i angielskiego ziela, funt wieprzowiny tłustej od karku i wszystko to, polawszy pół kwartą wody dusić tak długo pod przykryciem, aż mięso odstanie od kości.

Po czym należy je obrać starannie, wyrzucić korzenie i przepuścić dwa razy przez maszynkę wraz z jarzynami i grzybami. Osobno dusić przez pół godziny wątróbkę małą cielęcą obciągniętą z błony, utrzeć ją na tarce i wymieszać z farszem ze zwierzyny.

Potem wszystko razem przefasować przez sito, wymieszać na końcu tę masę z czterema całymi jajami, włożyć do formy, której spód i boki należy wylepić kruchym ciastem, a z wierzchu przykryć również cienkim plackiem z tego samego ciasta i piec godzinę w gorącym piecu.

Po upieczeniu wyrzucić z formy na okrągły półmisek, a w sosjerce podać osobno sos bulionowy, maderowy z pieczarkami lub inny sos ostry.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_pasztet_z_zajaca.shtml">PRZEPIS NA PASZTET Z ZAJĄCA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_pasztet_z_zajaca.shtml]PRZEPIS NA PASZTET Z ZAJĄCA[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców