Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA PŁONĄCE LODY ĆWIERCZAKIEWICZOWEJ

Mimo iż ogień i lód to dwie przeciwności, doskonale komponują się jako dość eleganckie danie znane jako płonące lody. Doskonałe na wyszukane spotkanie takie jak przyjęcie pierwszokomunijne.

Zupełnie nieznaną leguminą są lody, podane na gorąco, a jednak jest to możliwe. Mieć w puszce, w kuble z lodem gotowe lody. Porcelanowy półmisek wyłożyć serwetą, na nią ułożyć biszkopciki zwyczajne, formując okrągłą podstawę. Na puszkę lodów, którą można podłużnie położyć lub postawić, stosując formę półmiska podłużną lub okrągłą, wziąć 4 białka, które albo ubić jak na marengi z cukrem, lub ubite sparzyć gorącym, bardzo gęstym syropem, biorąc na to ćwierć funta cukru, wymieszać pianę zaparzoną i bardzo szybko położywszy lody na półmisku, polać je pianą. Wstawić w tej chwili na górną kondygnację pieca tak, aby tylko z góry ciepło wzięło. Po trzech minutach marenga się zrumieni. Polać arakiem, zapalić i podać na stół. Na szybkim działaniu polega całe udanie się leguminy.

  • Uwagi:
  • Marengi - bezy
  • Funt - około 405g. Ćwierczakiewiczowa zaokrąglała do 2 funtów na kilogram, więc można przyjąć 500g na funt.
  • Zamiast araku można użyć spirytusu

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_plonace_lody_cwierczakiewiczowej.shtml">PRZEPIS NA PŁONĄCE LODY ĆWIERCZAKIEWICZOWEJ</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_plonace_lody_cwierczakiewiczowej.shtml]PRZEPIS NA PŁONĄCE LODY ĆWIERCZAKIEWICZOWEJ[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców