Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA SKÓRKĘ POMORAŃCZOWĄ W CUKRZE

Skórka pomarańczowa o niecodziennych kształtach.

Siekaną skórkę pomarańczową smażoną w cukrze znają wszyscy. Przygotowuje się ją prosto: skórkę z kilku pomarańczy wkładamy do rondla i zalewamy wodą z cukrem (proporcja 2:1 - na przykład 4 szklanki wody, 2 szklanki cukru). Syropu powinna być taka ilość, by przykryła skórkę, ale ledwie-ledwie. Na małym gazie gotuje się ją tak długo (ciągle mieszając), aż woda wyparuje.

[Rozmiar: 64046 bajtów]

Potem trzeba ostudzić skórkę i posiekać, ponownie zalać świeżym syropem i znów gotować do odparowania. Gorącą skórkę włożyć do czystego słoika, szczelnie zakręcić i przechowywać, aż nadejdzie jej czas.

Można też po pierwszym przegotowaniu wyciąć ze skórki nożem małe gwiazdki lub użyć maleńkich foremek do wykrawania pierników - te, których ja użyłam, mają rozmiar ok. 3 x 2 cm. Potem okrawki posiekać i razem z kształtami przesmażyć według opisu powyżej. Można je wykorzystać do ozdobienia ciast, pierniczków lub nawet karnecików do prezentów. Mogą też stanowić samodzielną zawieszkę na choinkę.

Opracowała Magdalena


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/skorka_pomaranczowa_w_cukrze.shtml">PRZEPIS NA SKÓRKĘ POMORAŃCZOWĄ W CUKRZE</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/skorka_pomaranczowa_w_cukrze.shtml]PRZEPIS NA SKÓRKĘ POMORAŃCZOWĄ W CUKRZE[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców