Reklama

Designed by:

THERMOMIX: PRZEPIS NA DŻEM OWOCOWY

Jak przerobić tanie sezonowe owoce takie jak truskawki, porzeczki czy maliny i nie namęczyć się, nie napocić nad garami pełnymi gorąca? Cztery słoiczki gotowego dżemu co 15 minut (z 1 kg owoców) - oto przepis:

 • 1 kg truskawek, porzeczek czy malin
 • ½ kg cukru
 • dżemix (polecam właśnie ten, bo jest stworzony na bazie naturalnych pektyn roślinnych i nadaje lepszy smak - owoce smakują jak smażone na maśle)
 • Są dwie wersje zależnie od upodobań : albo dżem o konsystencji gładkiej masy(dobry dla dzieci), albo z kawałkami owoców. Wersja "gładka": do naczynia miksującego wkładamy owoce i miksujemy 8 s. na poz. 6. Następnie dodajemy cukier i dżemix i gotujemy 15 min., temp.100°, obr. poz. 2,5. 5 min przed końcem trzeba zdjąć miarkę zatykającą pokrywę. Gotowy dżem przelewamy do słoiczków zakręcamy i odwracamy do gry dnem aż do przestygnięcia.

  W wersji z kawałkami owoców nie wykonujemy pierwszej czynności, tj. nie miksujemy owoców. Od razu wrzucamy owoce, cukier i dżemix i nastawiamy na gotowanie - 15 min., temp.100°, obr. poz. 2,5.

  Opracowała Kasia


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/thermomix_przepis_na_dzem.shtml">THERMOMIX: PRZEPIS NA DŻEM OWOCOWY</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/thermomix_przepis_na_dzem.shtml]THERMOMIX: PRZEPIS NA DŻEM OWOCOWY[/url]


  Powrót do:

  [Kuchnia] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców