Reklama

Designed by:

WIELKANOCNE KOSZYCZKI I WARKOCZE Z CIASTA

Wielkanocny koszyczek nie musi być wiklinowy. Można go zrobić koszyczek na szydełku, można też z ciasta... Jak? Zobacz i przeczytaj.


Ciasto:
 • 1 kg mąki
 • 2 jajka
 • szczypta soli
 • 1 białko
 • ciepła woda.
 • Zagniatamy ciasto twarde jak na makaron, ciepłej wody dodajemy "ile ciasto zabierze". Z takiej masy możemy przyrządzić różności według swojej fantazji i pomysłu. Można wykonać z niego ozdoby wielkanocne, takie jak wykonały dzieci ze świetlicy.

  OZDOBNE WARKOCZE: Z wałeczków ciasta uformować warkocz. Po wypieczeniu pięknie ozdobić i ofiarować kochanej osobie lub cieszyć oczy przy wielkanocnym stole i wysłuchiwać zachwytów rodziny nad zdolnościami naszych rąk.

  KOSZYCZEK BEZ RĄCZKI: Z wałeczków ciasta uformować koszyczek na natłuszczonym naczyniu żaroodpornym odwróconym do góry dnem. Po wypieczeniu odwrócić i napełnić jajkami, słodkościami lub po prostu zwykłym siankiem z kurczakami.

  KOSZYCZEK Z RĄCZKĄ: Z drutu wykonać konstrukcję koszyczka z rączką. Z wałeczków ciasta uformować dno koszyka, na wierzch położyć upleciony warkocz. Rączkę owinąć wałeczkiem ciasta.

  Wszystkie wyroby kładziemy na blasze posmarowanej tłuszczem. Smarujemy rozmąconym białkiem jajka. Pieczemy w piekarniku do zarumienienia. Produkty nie są jadalne ze względu na brak miękkości. Ale uczta dla oczu jest pyszna, prawda?

  Prace wykonały dzieci ze świetlicy SP 18 w Tychach pod kierunkiem mgr Bożeny Saczek i mgr Elżbiety Daniel.


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/wielkanocne_koszyczki_z_ciasta.shtml">WIELKANOCNE KOSZYCZKI I WARKOCZE Z CIASTA</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/wielkanocne_koszyczki_z_ciasta.shtml]WIELKANOCNE KOSZYCZKI I WARKOCZE Z CIASTA[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców