Reklama

Designed by:

WYGODA PONAD WSZYSTKO

W ogólnym stwierdzeniu można podsumować, iż dzisiejszy świat żyje w pędzie. Najlepiej to widać, gdy staniemy na rogu popularnego skrzyżowania w centrum miasta. Dokładnie wtedy widać spieszących się wszędzie i jedzących w pośpiechu ludzi oraz szybko jadące auta. Brak czasu na wszystko: spanie, pracę, zajęcia domowe, zakupy, pasje czy też hobby. Nie wspominając nawet o zdrowym odżywianiu. Ludzie zapominają, że kluczem do wysokich sił witalnych oraz droga, która zapewnia nam tak wysoki poziom życia i umożliwia wydają pracę jest dobre samopoczucie, którego jedną z fundamentalnych zasad jest zdrowe, zbilansowane jedzenie.

W jaki sposób zdrowo się odżywiać nie mając czasu?

Brak czasu jest niewątpliwie plagą XXI wieku. Choruje na niego praktycznie każdy współczesny człowiek. Powstaje więc pytanie, które nurtuje większą część społeczeństwa, mianowicie jakie są alternatywy odżywiania się, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Sposobów i dróg jest wiele, jednak co najczęściej wybierają Polacy? Według raportu "Polska na talerzu" Instytutu Homo Homini" Polacy niezbyt często jedzą na mieście, gdyż nie mogą pozwolić sobie na to finansowo. Jednak , gdy już jemy poza domem wydajemy na ten cel ponad 35 złotych, a produktami i potrawami po które sięgamy zazwyczaj są pizzę i polskie dania, czyli żurek, pierogi i schabowego. W miarę często chodzimy również na kebab, hamburgery, hot dogi i kuchnię azjatycką. Powyżej przedstawione posiłki są w głównej mierze winowajcami postępującej epidemii nadwagi i otyłości, która zaczęła dotykać ostatnio coraz młodsze grupy wiekowe, a szczególnie osoby młode lub w średnim wieku pogrążone w pracy zawodowej, przeważnie biurowej.

Brak aktywności fizycznej oraz ignorowanie zaleceń ekspertów dotyczących zdrowego żywienia, jak również postępujące trywializujące podejście do zdrowia i regularnej diagnostyki profilaktycznej sprawia, że kondycja naszego społeczeństwa staje się z roku na rok coraz mniej korzystna. W związku z tym specjaliści z zakresu żywienia człowieka zaczęli zastanawiać się, jakie należałoby wdrożyć działania w celu przywrócenia zdrowia młodszej części naszej populacji, jak również zahamowania progresji otyłości. Doszli oni do wniosku, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie stworzenie nowej diety tzw. wygodnej.

Na czym polegają zasady diety wygodnej?

Dieta wygodna jest to bardzo popularna wersja diety zbilansowanej w formie wygodnej, czyli przystępnej. Dieta zbilansowana jest dietą opartą o aktualne zasady zdrowego żywienia, jednak jej motywem przewodnim nie jest oszczędność czasu i elastyczność. Ma ona na celu zapewnienie wszystkich niezbędnych mikro- i makroskładników dla organizmu. Dietę zbilansowaną charakteryzuje różnorodność produktów spożywczych, ogromna gama i wielorakość technik przygotowywania pokarmów, jak i samych dań. Dieta wygodna jest zdecydowanie lepszą propozycją dla tych bardzo zapracowanych i narzekających na brak czasu osób, dla których jednak liczy się zdrowie i zbilansowany sposób odżywiania.

W związku z brakiem czasu na wymyślanie wciąż nowych pomysłów na domowe potrawy warto pozostawić tę kwestię specjalistom i zainteresować się oferta portalu DIETMAP.PL. Znajduje się tam szeroka gama diet przygotowanych według odgórnie ustalonych założeń, nie tylko dietetycznych, ale także uwzględniających takie parametry jak styl życia użytkowników oraz ich nastawienie. Oprócz takich popularnych diet jak dieta wegetariańska, cukrzycowa, czy też bezglutenowa możemy znaleźć ofertę wygodnej diety zbilansowanej. Jest to plan żywieniowy skonstruowany uwzględniając takie czynniki jak dostępność produktów, powtarzalność głównych posiłków obiadowych, czy tez łatwość i szybkość ich przygotowywania. Świetna alternatywna dla wszystkich, którzy twierdzą, że zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta wymaga dużo zachodu i czasu. Jak wiele w tym stwierdzeniu nieprawdy i mitów. O tym możesz się tylko przekonać wypróbowując dietę wygodną zaproponowana przez dietetyków DIETMAP. Daj się zachęcić i sam się przekonaj.comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/wygoda_ponad_wszystko.shtml">WYGODA PONAD WSZYSTKO</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/wygoda_ponad_wszystko.shtml]WYGODA PONAD WSZYSTKO[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców