Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: ANYŻEK

[Rozmiar: 55506 bajtów]

Anyżek to jednoroczna roślina zielna pochodząca z wschodnich rejonów basenu Morza Śródziemnego. Najstarsze wzmianki o anyżku pochodzą z Egiptu z około 1500 r. p.n.e. Do Polski sprowadzili go w średniowieczu benedyktyni.

Owoce anyżkowe mają działanie wykrztuśne (dlatego często są jednym se składników syropów na kaszel) rozkurczowe, moczopędne i wiatropędne. Pobudzają też laktację, odkażają na skórę a ich zapach odstrasza owady.

Olejek anyżowy jako środek smakowy i aromatyczny wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, perfumeryjnym, farmaceutycznym oraz spirytusowym.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_anyzek.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: ANYŻEK</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_anyzek.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: ANYŻEK[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców