Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: CEBULA

[Rozmiar: 50234 bajtów]

podają za „Kosowską kuchnią jarską” z 1929 roku

Cebula jako przyprawa kuchenna zajmuje pierwsze miejsce. Poprawia smak mdłych potraw [...] a łączy się ze wszystkimi potrawami (poza owocami), więc jest w kuchni jarskiej nie do zastąpienia. [...]Surowa bardzo dobra dla zdrowych, natomiast chorzy na żołądek powinni ją złagodzić. Sparza się ją lub trochę zagotowuje, albo ogrzewa w piecyku lub przysmaża, aby ostry olejek się ulotnił. Na surowo obieramy łagodne gatunki, jak białą paryską, albo wielki gatunek hiszpański. Wchodzi ona w skład wielu sałat; również posługujemy się zielonemi listkami cebuli, które są łagodniejsze.[...]

Cebula przeszła doświadczenie wieków i jeszcze w starym Egipcie była wysoko ceniona, skąd wzięli ją żydzi i rozszerzyli po świecie. Przez zimę daje się łatwo przechować, jednak w średniej temperaturze, bo w cieple wypuszcza zielone listki, a na mróz nie jest odporna.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_cebula.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: CEBULA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_cebula.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: CEBULA[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców