Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: CYNAMON

[Rozmiar: 59830 bajtów]

Cynamon należy do jednych z najbardziej popularnych przypraw w naszej kuchni. Wytwarza się go z wysuszonej kory cynamonowca cejlońskiego. Występuje pod dwoma postaciami: albo jako utarty proszek, albo w niewielkich, zwiniętych w rulonik kawałkach.

Cynamon jest rdzawej barwy i dzięki zawartemu w nim olejkowi cynamonowemu posiada charakterystyczny słodkawo-korzenny, lekko piekący smak i silny aromat.

Używamy go do przyprawiania potraw słodkich, głównie do potraw z ryżu, pieczonych jabłek, szarlotek, kompotów z jabłek i gruszek, grzanego wina i ponczu. Niewielkie ilości cynamonu nadają się też do aromatyzowania gulaszu, baraniny, gotowanych ryb i szynki.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_cynamon.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: CYNAMON</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_cynamon.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: CYNAMON[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców