Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: GAŁKA MUSZKATOŁOWA

[Rozmiar: 59429 bajtów]

Gałka Muszkatołowa (owoc muszkatołowca) pochodzi z Moluków zwanych też Wyspami Korzennymi. Stosuje się ją do ziemniaków, zup, pasztetów, nalewek, likierów, ciast (zwłaszcza pierników), a także w przemyśle perfumeryjnym i farmaceutycznym.

Jest jednym z głównych składników indyjskiej mieszanki przyprawowej GARAM MASALA (liście laurowe, kolendra, chili, cynamon, gałka muszkatołowa, pieprz; czasem też dodaje się do niej kmin rzymski, imbir, ziele angielskie, kardamon, lub goździki).

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_galka_muszkatolowa.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: GAŁKA MUSZKATOŁOWA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_galka_muszkatolowa.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: GAŁKA MUSZKATOŁOWA[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców