Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: KMINEK

[Rozmiar: 51380 bajtów]

Kminek występuje w Europie i Azji. Był już znany w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie jako środek ułatwiający trawienie dań z fasoli i grochu. Stosowany był także szeroko w średniowiecznej Europie.

Kminek stosuje się do kapusty, fasoli, grochu, sera, potraw smażonych lub z dużą zawartością tłuszczu, wypieków takich jak: chleb, paluszki i paszteciki, kapuśniaku, zupy grzybowej i ziemniaczanej. Można nim też aromatyzować wódkę.

Kminek należy do składników mieszanki ziołowej PIEPRZ ZIOŁOWY (kolendra, kminek, majeranek, gorczyca biała, liść laurowy oraz papryka).

Stosowany jest też jako środek przeciwskurczowy, wiatropędny, sokopędny, mlekopędny i bakteriobójczy.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_kminek.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: KMINEK</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_kminek.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: KMINEK[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców