Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: MELISA

[Rozmiar: 51868 bajtów]

Melisa zwana jest też inaczej pszczelnik, rojownik, matecznik, starzyszek, cytrynowe ziele. Pochodzi z południowej Europy, jednak dziś uprawiana jest już na całym świecie.

Świeże liście melisy mają cytrynowy posmak (dlatego dodaję się je czasem do sałatek), który tracą po wyschnięciu. Z suszonej melisy robi się herbatki.

Ma działanie uspokajające, stosowana jest też w leczeniu też w bezsenności, depresji oraz nerwicy. Pomaga w bólach głowy, bólach menstruacyjnych i zespole przewlekłego zmęczenia. Pobudza trawienie łagodzi wzdęcia. Działa antybakteryjnie i antywirusowo. Podczas gorączki schładza organizm. Maść z melisy łagodzi zranienia i ukąszenia owadów. Inhalacje z melisy mogą być pomocne przy atakach alergii i kaszlu.

W kosmetyce stosuje się ją również do płukania jasnych włosów przy wypadaniu i łupieżu.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_melisa.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: MELISA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_melisa.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: MELISA[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców