Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: OREGANO

[Rozmiar: 56597 bajtów]

Oregano (lebiodka pospolita) rośnie w Europie i Azji. Jest jedną z najstarszych znanych roślin leczniczych (jej właściwości znał już Hipokrates i Arystoteles). W dawnych czasach ceniono je również ze względu na jego słodkawy zapach - olejkiem z oregano nacierano sobie skronie, dodawano do kąpieli lub ozdobnych bukietów.

Oregano jest jednym ze składników mieszanki ZIOŁA PROWANSALSKIE (rozmaryn, bazylia, tymianek, szałwia, mięta pieprzowa, cząber, oregano i majeranek). Używa się jej głównie do wędlin, ryb, sosów, pizzy, zapiekanek, mięs i sałatek. Oregano dodaje się na początku gotowania.

Kiedyś przy pomocy liści oregano farbowano tkaniny na czarno, a kwiatami barwiono wełnę na pomarańczowo.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_oregano.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: OREGANO</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_oregano.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: OREGANO[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców