Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: PIETRUSZKA

[Rozmiar: 56318 bajtów]

Pietruszka należy do rodziny selerowatych. Wywodzi się z rejonu Morza Śródziemnego, jednak dziś uprawia się ją powszechnie nie tylko w Europie, ale również w Ameryce i Australii.

W kuchni używa się zarówno korzenia jak i części zielonych części pietruszki. Używana jest jako składnik zup, sosów, mięsa i ryb. Świeże listki pietruszki nadają się wspaniale do dekorowania sałatek jarzynowych, półmisków z wędlinami czy nóżek w galarecie.

Nać pietruszki zawiera bardzo dużo prowitaminy A, z tego powodu ma dobry wpływ na wygląd skóry. Uważa się też, że pietruszka ma działanie wspomagające trawienie, leczenie anemii, choroby wątroby i woreczka żółciowego.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_pietruszka.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: PIETRUSZKA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_pietruszka.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: PIETRUSZKA[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców