Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: SZAFRAN

[Rozmiar: 59995 bajtów]

Szafran jest najdroższą przyprawą na świecie. Pierwsze o nim wzmianki znajdujemy w antycznej Persji, skąd trafił do Egiptu, gdzie używano go do barwienia tkanin. Znali go też starożytni Grecy i cenili za niepowtarzalny aromat. Używali go między innymi jako środek na kaca. W X w. n.e. Arabowie sprowadzili szafran do Hiszpanii.

Wytwarza się go z znamion pyłków kwiatów szafranu, czyli krokusów . Najczęściej stosuje się go do ryżu, ciast i zup. Dobrze komponuje się z bazylią i oregano. W Polsce sławne były ongiś tzw. "baby szafranowe", czyli drożdżowe puszyste ciasta zabarwione na żółto szafranem. Nie można go dawać za dużo, bo potrawa staje się gorzka.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_szafran.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: SZAFRAN</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_szafran.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: SZAFRAN[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców