Reklama

Designed by:

ZIOŁA I PRZYPRAWY: WANILIA

[Rozmiar: 51298 bajtów]

Wanilia pochodzi z lasów tropikalnych Ameryki Południowej i Środkowej, choć obecnie uprawia się ją głównie na Madagaskarze. Źródłem przyprawy są torebki w kształcie strąków. Te strąki poddawane są fermentacji i suszeniu, w wyniku czego przybierają ciemnobrązową barwę. W ten sposób powstają tzw. "laski wanilii"

Wanilię używa się jako proszek, olejek bądź cukier waniliowy. Stosujemy ją przede wszystkim do potraw słodkich: ciast, lodów, deserów, czekolady i likierów.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_wanilia.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: WANILIA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_wanilia.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: WANILIA[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców