Reklama

Designed by:

ADWENTOWE LAMPIONY RORATNIE

Chcę się podzielić kilkoma pomysłami na adwentowy lampion roratni. Opisane lampiony różnią się między sobą wyglądem, nakładem pracy i czasem potrzebnymi do ich zrobienia oraz trwałością, ale każdy z nich może stać się inspiracją do stworzenia własnego niepowtarzalnego lampionu.

Do wykonania pierwszego lampionu potrzebne są tylko 2 kartki kolorowego papieru A4 (najlepiej takiego niezbyt cienkiego, by lampion nie był zbyt giętki), klej i nożyczki. Wykonanie jest proste: mierzymy obwód latarki i wycinamy 2 kawałki papieru (długość o 2 cm dłuższa niż obwód latarki i szerokość kartki A4). Papier składamy na pół. Zaznaczamy na brzegu (po przeciwległej stronie niż zgięcie) margines o szerokości 2 cm. Od zgięcia kartki do marginesu rysujemy co centymetr pionowe linie. Linie nacinamy. To samo robimy z drugą kartką. Gdy obie kartki mają już ponacinane swoje paseczki, składamy je razem, owijamy marginesem wokół latarki i kleimy. Papier kleimy również na górze lampionu.

[Rozmiar: 46750 bajtów]

Możemy też z grubej tektury przygotować prostopadłościan. W dnie naszego prostopadłościanu wycinamy otwór dopasowany rozmiarem do latarki. W ściankach wycinamy okienka. Z przezroczystej folii wycinamy "szybki" o 1 cm szersze z każdej strony niż okienka w kartonie. Okienka malujemy farbkami witrażowymi Window Art (każde w innym kolorze) i pozostawiamy na potrzebny do całkowitego wyschnięcia czas. Gdy folia już wyschnie mocujemy ją przy pomocy ostrej igły i nitki do okienek. Gotowy lampion nakładamy na latarkę i w razie potrzeby mocujemy na niej dodatkowo przy pomocy taśmy klejącej.

Możemy też prosto wykonać lampion w kształcie walca. Jako góra i dół potrzebne nam jest do tego okrągłe tekturowe pudełeczko po serkach topionych. Pudełeczka oklejamy kolorowym papierem. Jako ścianki przyklejamy długi pas grubszego papieru (przynajmniej o 2 cm dłuższy niż obwód pudełka). Na papier naklejamy jasny, najlepiej odblaskowy papier samoprzylepny. Na ściankach wycinamy ostrym nożykiem małe gwiazdki, kółeczka lub romby. Na pudełku, które będzie denkiem lampiony wycinamy otwór dopasowany do rozmiaru latarki. Ścianki doklejamy do pudełka po serkach, nasadzamy latarkę i możemy już iść na roraty.

Zobacz też inne pomysły i projekty na adwent i Boże Narodzenie.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/adwentowe_lampiony_roratnie.shtml">ADWENTOWE LAMPIONY RORATNIE</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/adwentowe_lampiony_roratnie.shtml]ADWENTOWE LAMPIONY RORATNIE[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców