Reklama

Designed by:

ANIOŁKI BOŻONARODZENIOWE - ODLEWY Z GIPSU

Czy są takie ozdoby które z przyjemnością wykona na wigilijne drzewko i duży i mały człowiek? O tak, jest ich wiele. Bo świąteczne przygotowania podobnie wciągają dzieci i dorosłych. Tym razem chciałabym zaproponować coś bardzo prostego, a zarazem bardzo efektownego. Wykonaj ozdoby choinkowe z gipsowych odlewów. Ja wzięłam na warsztat formy z aniołkami.


[Rozmiar: 40712 bajtów]

Do zrobienia odlewów potrzebujesz:
 • foremki do odlewów,
 • gips ceramiczny, modelowy, stomatologiczny, lub chirurgiczny (ja używałam ceramicznego),
 • spinacze biurowe lub sznureczki do zawieszek.
 • Do zdobienia:
 • farbki (najlepiej sprawdzają się akrylowe),
 • brokat w żelu.
 • Gips ceramiczny wymieszaj z wodą w proporcjach 2:1. Ten gips dość szybko tężeje, więc nie ociągaj się z wypełnianiem foremek. Uważać, by w płynnym gipsie nie utworzyły się pęcherzyki powietrza, które mogę brzydko wyglądać, jak odlew wyschnie. Niektórzy zalecają wlewać gips etapami, pukając lekko w foremkę, by ewentualne pęcherzyki wypłynęły na wierzch. Ja tak nie robiłam, ale jak chcesz możesz spróbować ;-)

  Żeby odlewy miały odpowiednio płaskie "plecy" dobrze jest wypoziomować foremkę na tacce z piaskiem.

  [Rozmiar: 40712 bajtów]

  Jeśli chcesz mieć wiszące ozdoby nie zapomnij o włożeniu w tężejący gips zawieszek ze sznurka lub spinacza biurowego (można zacisnąć lekko spinacz szczypcami płaskimi, by uzyskać lepszy kształt).

  [Rozmiar: 40712 bajtów]

  Po około dwóch godzinach wyjmij odlewy z formy i odłóż, by porządnie wyschły. Przy wyjmowaniu odlewów pamiętaj, by nie uszkodzić ani formy, ani gipsowego cacka, które jeszcze nie uzyskało pełnej twardości.

  Kiedy odlewy są już suche, delikatnie spiłuj nożykiem lub pilniczkiem do paznokci wszelkie nierówności jakie powstały przy brzegach i możesz zabierać się za malowanie...

  [Rozmiar: 40712 bajtów]

  Pomaluj aniołki farbkami akrylowymi...

  [Rozmiar: 47147 bajtów]

  ...użyj do zdobienia brokatu...

  [Rozmiar: 40712 bajtów]

  ...lub polakieruj na jednolity kolor - złoty lub srebrny.

  Daj dzieciom do dekorowania aniołki - będą miały wielką frajdę ;-) Mogą je także ozdobić flamastrami - im bardziej pstrokato tym piękniej :-)

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/aniolki_bozonarodzeniowe_odlewy_z_gipsu.shtml">ANIOŁKI BOŻONARODZENIOWE - ODLEWY Z GIPSU</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/aniolki_bozonarodzeniowe_odlewy_z_gipsu.shtml]ANIOŁKI BOŻONARODZENIOWE - ODLEWY Z GIPSU[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców