Reklama

Designed by:

ZRÓB TO SAM(A): ANIOŁY I ANIOŁKI Z MASY SOLNEJ

Masa solna jest doskonałym tworzywem do wykonania sympatycznych aniołów i aniołków nie tylko do ozdoby dziecięcego pokoju. Gdy nadejdzie grudzień na pewno będziesz chcieć je powiesić na swojej choince.

[Rozmiar: 55354 bajtów]

Do wykonania aniołka możesz użyć zarówno masy solnej w jej naturalnej kolorystyce albo zabarwić ją na jakie chcesz kolory. Jeśli używamy masy niebarwionej, można pomyśleć o wykorzystaniu ornamentów odciskanych z koronek, firanek czy dziecięcych pieczątek.

aniołek z masy solnej

Masę solną możesz barwić przy pomocy barwników naturalnych (kurkuma,kakao, inka, słodka papryka, zabielacz do kawy i wiele innych) albo przy pomocy farb (tempery lub plakatówki, barwników do tkanin lub jajek). W zależności od tego ile dasz farby, taki odcień i nasycenie koloru uzyskasz.

aniołki z masy solnej

Włosy anielskie możesz zrobić przy pomocy wyciskarki do czosnku i delikatnie ułożyć je na lekko zmoczonej główce aniołka. Jeśli wyciśniesz niewiele masy solnej możesz przy pomocy wykałaczki zrobić na główce fryzurkę a'la jeżyk. Nieco dłuższe pasemka możesz uformować w loczki, przyklejając do główki oba końce. Dość uważnie nakładaj też długie włosy, żeby ich zanadto nie zmierzwić, bo poprawki nanosić jest trudno.

aniołki z masy solnej

Szczegóły twarzy możesz wykonać przy pomocy wykałaczki poprzesz wciśnięcie małych dołeczków w miejsce oczu i buzi. Możesz również w te dołeczki wcisnąć nieco masy solnej w kontrastowej barwie lub użyć do tego celu małych nasionek (czarnuszki, siemienia lnianego, gorczycy).

aniołki z masy solnej

Pamiętaj, że masa solna klei się do siebie, jeśli została delikatnie zmoczona, dlatego zanim przykleisz aniołkowi nos, włosy, czy rączkę najpierw posmaruj to miejsce wilgotnym pędzelkiem.

[Rozmiar: 52277 bajtów]

Opracowała Ola

Pierwsze i ostatnie aniołki wykonane przez Tamarę.


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/anioly_z_masy_solnej.shtml">ZRÓB TO SAM(A): ANIOŁY I ANIOŁKI Z MASY SOLNEJ</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/anioly_z_masy_solnej.shtml]ZRÓB TO SAM(A): ANIOŁY I ANIOŁKI Z MASY SOLNEJ[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców