Reklama

Designed by:

Biżuteria z żywicy ręcznie robiona przez Kurę Domową - świetny prezent na każdą okazję

Biżuteria z żywicy, modna od paru lat w Stanach Zjednoczonych, jest w Polsce nowością. Wciąż dominuje klasyka i chociaż powoli przebija się do głównego nurtu artystyczne rękodzieło biżuteryjne, to wciąż stanowi ono margines.

Żywica chemoutwardzalna to bardzo ciekawy materiał do produkcji biżuterii. Jest idealnie przejrzysta, jak krystalicznie czysta woda. Można w niej zalewać różne przedmioty, także delikatne rośliny, które nabierają w niej piękna i głębi. Można ją wykończyć na wysoki połysk, wtedy lśni w słońcu wewnętrznym blaskiem. Jest ultralekka, co czuć szczególnie przy noszeniu kolczyków. A do tego, chociaż wizualnie podobna do szkła, to w odróżnieniu od niego nie tłucze się.

pulchra

Kilka miesięcy temu postanowiłam spróbować swoich sił w żywicy. I tu okazało się, że pozornie łatwe tworzywo okazuje się w praktyce niezbyt proste. Najpierw sam wybór żywicy, w handlu dostępnych jest kilka rodzajów, różniących się właściwościami chemicznymi, czasem zastygania, gęstością czy możliwościami dalszej obróbki, więc dobranie odpowiedniego surowca nie było łatwe.

Później okazało się, że banalna w teorii technologia (wymieszać składniki, zalać i poczekać aż zastygnie) zawiera mnóstwo kruczków, a moja żywica okazała się bardzo kapryśna. Ponad dwa miesiące uczyłam się jak pracować by w żywicy nie powstawały bąble powietrza w niepożądanych miejscach, by zalewane przedmioty nie przesiąkały żywicą, by wyjęte z form półmatowe przedmioty nabrały pięknego połysku. Walka z oporem materii była długa i kosztowała mnóstwo nieudanych półfabrykatów, które wylądowały w koszu na śmieci. Ale było warto. Gdy byłam gotowa - zarejestrowałam firmę, kupiłam kasę fiskalną i założyłam sklep internetowy pulchra.pl, gdzie możecie obejrzeć i kupić moje dzieła.

Biżuteria Pulchra jest ręcznie robiona przeze mnie od początku do końca w procesie technologicznym rozłożonym na wiele dni. Od przygotowania form do otrzymania gotowych kolczyków czy wisiorków musi minąć do najmniej tydzień, a w przypadku bardziej skomplikowanych wyrobów - półtora tygodnia.

Biżuteria Pulchra z daleka zwraca na siebie uwagę. W świetle słonecznym pięknie błyszczy, a zatopione w niej przedmioty wyglądają jakby były zanurzone w krystalicznie czystej wodzie. Kolejnym atutem są nietypowe materiały, niewielu projektantów używa leśnych porostów, paproci, trybików zegarowych czy jesiennych listków. Możesz być pewna, że Twój egzemplarz będzie unikatem.

Biżuteria Pulchra jest lekka i wygodna. W porównaniu do podobnej wielkości wyrobów ze szkła waży tyle co piórko, a do tego nie stłuczesz jej jeśli Ci spadnie na podłogę.

Biżuteria z żywicy to świetny prezent na każdą okazję, nie tylko na Mikołajki, Boże Narodzenie czy walentynki. Sprawdzi się idealnie również na imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu.

Zapraszam :-)

Aleksandra Dajczak
pulchra.pl
www.kuradomowa.com

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bizuteria_z_zywicy_pulchra_idealny_prezent.shtml">Biżuteria z żywicy ręcznie robiona przez Kurę Domową - świetny prezent na każdą okazję</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bizuteria_z_zywicy_pulchra_idealny_prezent.shtml]Biżuteria z żywicy ręcznie robiona przez Kurę Domową - świetny prezent na każdą okazję[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców