Reklama

Designed by:

BRANSOLETKI PRZYJAŹNI Z SZYDEŁKOWYCH KORALIKÓW

Popularność bransoletek przyjaźni trwa od wielu lat. Te bransoletki są dość nietypowe, bo wykonane szydełkiem i w tym właśnie tkwi ich oryginalność. Dwukolorowe, miękkie (wypchane gąbką) i dość rozciągliwe dobrze trzymają się na ręce.

[Rozmiar: 47029 bajtów]

Wzór na koraliki(kordonek, szydełko nr 1,25):
 • 1 rząd - 3 oczka łańcuszka; połączyć w kółko 1 oczkiem ścisłym
 • 2 rząd - na bazie kółka robimy 6 półsłupków
 • 3 rząd - w pierwsze oczko przerabiamy 2 półsłupki, w drugie 1 półsłupek i tak na przemian do końca rzędu (9 oczek)
 • 4-5 rząd - same półsłupki (w tym momencie odcinamy z gąbki kawałek wielkości małego sześcianu i delikatnie wkładamy w powstałą miseczkę; dalsze rzędy szydełkujemy już z gąbką w środku)
 • 6 rząd - przerabiamy po 2 półsłupki naraz aż do końca robótki; na końcu koralika robimy 1 oczko ścisłe
 • Nitki nie odcinamy i dalej robimy kolejne 10 koralików wg opisu jak powyżej. Po ostatnim koraliku łączymy pierwszy z dziesiątym i zabieramy się za szydełkowanie krzyżyka.
 • Robimy: 1 półsłupek i 1 oczko łańcuszka, odwracamy robótkę i wbijamy w 2 oczko i przerabiamy półsłupek.
 • Wg tego schematu robimy kolejno 10 koralików na przemian w dwóch różnych kolorach. Zmieniając kolory, nie ucinamy nitki od poprzedniego koralika - umieszczamy ją w środku kolejnego paciorka i szydełkujemy wokół. Po ostatnim koraliku łączymy w kółko i mocno wiążemy.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bransoletki_przyjazni_z_szydelkowych_koralikow.shtml">BRANSOLETKI PRZYJAŹNI Z SZYDEŁKOWYCH KORALIKÓW</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bransoletki_przyjazni_z_szydelkowych_koralikow.shtml]BRANSOLETKI PRZYJAŹNI Z SZYDEŁKOWYCH KORALIKÓW[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców