Reklama

Designed by:

CHUSTECZNIK SZYDEŁKOWY NA DZIEŃ MATKI

Warto pokusić się o wykonanie na szydełku prostego opakowania na pudełko chusteczek higienicznych. Robótkę wykonuje się przy pomocy samych słupków, więc poradzi z nią sobie nawet osoba stawiająca dopiero pierwsze kroki w szydełkowaniu.

[Rozmiar: 51215 bajtów]

Mój chustecznik wykonałam dla niskiego pudełka przy użyciu dwóch kolorów włóczki, szydełkiem 1,75 mm.

Chustecznik powstał z długiego prostokąta o boku szerokim na 60 oczek i długim na 53 rzędy (boki powstają w drugiej kolejności).

  • na początek robimy łańcuszek z 60 oczek + 1 oczko dodatkowe (zamarkujemy nim pierwszy słupek)
  • 1 rząd - wkuwamy w drugie oczko licząc od szydełka i przerabiamy dalej 59 słupków
  • 2-18 rząd - przerabiamy samymi słupkami (za pierwszy słupek w każdym rzędzie przerabiamy dwa oczka łańcuszka i wkuwamy się dopiero nad drugim oczkiem z poprzedniego rzędu)
  • 19 rząd - 2 oczka łańcuszka i wkuwamy ponad przedostatnim słupkiem poprzedniego rzędu, przerabiając dalej kolejno 11 słupków, 37 oczek łańcuszka (zostawiając pod nimi 37 kolejnych oczek z poprzedniego rzędu - powstaje w ten sposób otwór do wyciągania chusteczek) i dalej 12 słupków
  • 20-53 rząd - same słupki

Na boki pudełka składają się dwa prostokąty szerokie na 35 słupków i wysokie na 9 rzędów. Można je zrobić osobno, a następnie przyszyć do głównej części, lub przerabiać od razu łącząc wszystkie części razem - jak komu wygodniej. Boki przytwierdzamy do reszty, tak by pozostawić otwór na wsuwanie pudełka z chusteczkami, tak jak na zdjęciu poniżej.

[Rozmiar: 51573 bajtów]

By otwór do wsuwania pudełka się zbytnio nie naciągał warto obrobić go naokoło półsłupkami, Przy okazji wyrabiając w odpowiednich miejscach dziurki na guziczki do zamykania chustecznika. Po przyszyciu guziczków chustecznik jest gotowy do użycia :-)

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/chustecznik_szydelkowy_na_dzien_matki.shtml">CHUSTECZNIK SZYDEŁKOWY NA DZIEŃ MATKI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/chustecznik_szydelkowy_na_dzien_matki.shtml]CHUSTECZNIK SZYDEŁKOWY NA DZIEŃ MATKI[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców