Reklama

Designed by:

HAFT RICHELIEU I INNE HAFTY AŻUROWE - ZDOBIENIE OBRUSÓW, ABAŻURÓW I PODUSZEK

[Rozmiar: 31462 bajtów]

Czym wyróżnia się haft richelieu spośród innych technik hafciarskich? To biały haft ażurowy wykonywany ściegiem dzierganym z słupkami i pajączkami w miejscu wyciętej tkaniny (też koniecznie białej). Dlaczego haft richelieu nazywa się richelieu? Dzięki XVII - wiecznemu francuskiemu kardynałowi Armand-Jean du Plessis de Richelieu , który założył szkoły prowadzone przez weneckie hafciarki. Szkoły te uprościły i rozpropagowały ten sposób zdobienia materiału.

Dzisiaj coraz częściej ta charakterystyczna biel ustępuje miejsca innym barwom - do wyszywania używa się zarówno kolorowego płótna, jak też i nici. Jednak haft richelieu ma w swej klasycznej formie wciąż tyle samo uroku.

W książce G.Cristabubu Di Fido i W. Strabello Bellini "Haft richelieu i inne hafty ażurowe" autorki prezentują nie tylko tajniki tej techniki, ale też masę wzorów na serwety i serwetki, bieliznę stołową (obrusy,bieżniki) i pościelową (poduszki, prześcieradła), pomysłowe podarunki (woreczki na lawendę, abażur, chusteczki) oraz uniwersalne wykończenia różnych robótek.

[Rozmiar: 19243 bajtów]
  Zobacz i poczytaj darmowy fragment książki. W nim między innymi:
 • kilka słów o tamborki - do czego służy i jak go używać,
 • opis potrzebnych przy hafcie richelieu akcesoriów,
 • nauczysz się z niego też kalkować wzór,
 • dowiesz się jak prać i prasować rzeczy ozdobione haftem richelieu,
 • nauczysz się też ściegu dzierganego, który stosuje się przy tej technice.
  W pdf'ie znajdziesz ponadto wzory:
 • kwiatowy wzór na okrągłą serwetkę,
 • wzór na ozdobną poduszkę z motywem kwiatów w wazonie,
 • wzór na wykończenie obrusa lub serwety,
 • wzór małego kwiatka,
 • geometryczny wzór na brzeg serwety.

comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/haft_richelieu_hafty_azurowe.shtml">HAFT RICHELIEU I INNE HAFTY AŻUROWE - ZDOBIENIE OBRUSÓW, ABAŻURÓW I PODUSZEK</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/haft_richelieu_hafty_azurowe.shtml]HAFT RICHELIEU I INNE HAFTY AŻUROWE - ZDOBIENIE OBRUSÓW, ABAŻURÓW I PODUSZEK[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców