Reklama

Designed by:

ZRÓB TO SAM(A): RÓŻNOŚCI


LAMPIONY I ŚWIECZKI:

[Rozmiar: 3275 bajtów]Ozdoby wielkanocne - świeczka z jajka - Zobacz jak prosto zamienisz zwykłe jajko w oryginalną świeczkę na wielkanocny stół

Masa solnaJak zrobić lampion metodą koralików fimo - Migocze płomień świeczki, a wraz z nim migoczą gwiazdki na lampionie ze słoika, ozdobionym metodą koralików fimo.

Ozdoby i dekoracje z muszli - Poznaj podstawowe narzędzia i techniki pracy z muszlami i innymi skarbami z morza. Zobacz też jak krok po kroku zrobić elegancki lampion z muszli

Proste lampiony - jak zrobić - Żeby ozdobić stół ładnym lampionem wystarczy czasem bardzo niewiele. Zobacz jak w prosty sposób wykonać lampiony z owoców, papieru i słoiczka.

Jak z robić lampiony z dyni - Chociaż ani Halloween, ani lampiony z dyni, zwane w Stanach Jack O' Lanterns, nie należą co prawda do polskiej tradycji, ale mimo wszystko mogą być ciekawą jesienną ozdobą naszego domu.

JESIENNE:

[Rozmiar: 1447 bajtów]Jak zrobić jesienne korale z kasztanów lub orzechów - Korale z kasztanów to ciekawy pomysł na jesienną biżuterię. Z łatwością może je wykonać nawet dziecko. Właściwie te korale można zrobić o każdej porze roku, używając zamiast kasztanów orzechów, sporej wielkości koralików lub kulek ;-)

[Rozmiar: 1447 bajtów]Jesienne pudełko ozdobione liśćmi - praca nagrodzona w jesiennym konkursie Kury Domowej

[Rozmiar: 1447 bajtów]Różany bukiet wykonany z jesiennych liści - praca nagrodzona w jesiennym konkursie Kury Domowej

[Rozmiar: 1447 bajtów]Pani Jesień i jesienny wieniec - praca nagrodzona w jesiennym konkursie Kury Domowej

[Rozmiar: 1447 bajtów]Makieta "Jaś i Małgosia poszli na grzyby" - praca wyróżniona w jesiennym konkursie Kury Domowej

[Rozmiar: 1447 bajtów]Kolaż jesienny miszung - praca wyróżniona w jesiennym konkursie Kury Domowej

[Rozmiar: 1447 bajtów]Jesienny stroik - praca wyróżniona w jesiennym konkursie Kury Domowej

Jak zrobić świeczkę - Sposób na proste wykonanie w domu ładnej świeczki.


RÓŻNE:

kwiatyJak urządzić ekologiczny ogród - Warto zadbać nie tylko o wygląd ogrodu, ale również o zastosowanie w nim tych rozwiązań, które będą podkreślały troskę gospodyni o środowisko.

kwiatyJak układać bukiety i kompozycje z kwiatów - czyli o kwiatach nie tylko w wazonie.

[Rozmiar: 1447 bajtów]Jak zrobić ekologiczny aromatyzer - Dom pachnący świeżością i cytrusami? Z tym ekologicznym aromatyzerem to proste ;-)

[Rozmiar: 1447 bajtów]Jak zrobić śnieżną kulę z słoika - Śnieżna kula to klasyczna zimowa ozdoba. Jak się okazuje nie tak trudna do samodzielnego zrobienia. Przedstawiam Wam kulę (a właściwie słoik) w świątecznej odsłonie z aniołkiem w środku, ale można tam umieścić jakąkolwiek figurkę.

Technika Window Art - Prosta, ale za to bardzo efektowna technika malowania witraży.

[Rozmiar: 1447 bajtów]Magnesy na lodówkę z kapsli od butelek - Z rzeczy zwykłych możesz niewielkim nakładem pracy zrobić niepowtarzalne ozdoby. I tak zamiast wyrzucić kapsel od butelki możesz go przerobić na magnes na lodówkę ze zdjęciem bliskich Ci osób, miejsc, ulubionych rozrywek lub czworonożnych pupili.

[Rozmiar: 1447 bajtów]Statek w butelce? Nie w żarówce! - Statek w butelce to rzecz mimo wszystko dość popularna. Wykorzystując ten sam sposób możesz zrobić bardziej niecodzienną ozdobę - statek w żarówce!

[Rozmiar: 1447 bajtów]Mozaiki - jak ozdobić stół kolorową mozaiką - Historia układania mozaiki jest niemal tak stara jak świat, bo liczy sobie już około 5000 lat. Przez ten czas technika ta zdążyła się nieco pozmieniać, ale tworzenie na różnych przedmiotach większych obrazów z małych kawałeczków nadal może być tak samo pasjonujące.

guzikOzdobne guziki z modeliny - mogą być wspaniałym dopełnieniem dziecięcego sweterka, ozdobnej torby lub częścią zabawnej dekoracji. Ich wykonanie nie jest trudne, a może dać sporo przyjemności.

guzikOzdoby i zabawki z guzików - W pracach ręcznych guziki używa się zazwyczaj jako dodatku, ozdoby lub jako zwykły sposób na zapięcie np. kieszonki. Choć może trudno w to uwierzyć, guziki mogą być takim samym tworzywem jak modelina, masa solna czy gałganki.

[Rozmiar: 1447 bajtów]BONSAI: uprawa, formowanie, pielęgnacja - Sztuka uprawiania bonsai ma już 1500 lat. Powstała w Chinach, później stała się popularna w Japonii. W Europie pierwsze miniaturowe drzewka pojawiły się po raz pierwszy dopiero w 1909 roku. Dziś bonsai ma swoich gorących wielbicieli w niemal każdym zakątku świata.

[Rozmiar: 1447 bajtów]Renowacja mebli i starych przedmiotów - Wyobraź sobie, że możesz nadal cieszyć oczy wyjątkowym wyglądem starego krzesła, a jednocześnie siedzieć wygonie, na czymś, co nie ma żadnych zadrapań i rys.

[Rozmiar: 1447 bajtów]Jak dekorować meble - Jak przeobrazić starą szafę po babci w stylowy mebel lub nowy prosty stołek z litego drewna w oryginalną ozdobę pokoju? Trzeba...

[Rozmiar: 1447 bajtów]Skanseny wycieczka w przeszłość - Skanseny to bardzo przyjemny sposób poznawania przeszłości, w którą po prostu wchodzimy i to dosłownie...

[Rozmiar: 1447 bajtów]Piękne paznokcie - pielęgnacja i zdobienie - Witasz się z przyjaciółką, płacisz w warzywniaku za pomarańcze, piszesz email na komputerze, pokazujesz dziecku obrazki w książeczce... Zawsze wykonując te i podobne czynności prezentujesz swoje ręce. Fajnie gdy przy okazji możesz pochwalić się ładnymi zadbanymi dłońmi i paznokciami.


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców