Reklama

Designed by:

CZYSZCZENIE BIZUTERII

Wiemy jak trudno rozstawać się z ulubioną biżuterią. Jednak aby utrzymać nasze skarby w dobrej kondycji, chcąc zachować ich urodę i jasny blask, przede wszystkim należy chronić je przed wilgocią - czyli zdejmować pierścionki przed myciem dłoni, kolczyki i wisiorki przed kąpielą czy prysznicem, oraz nie pozostawiać biżuterii w łazience.

Jak czyścić i dbać o biżuterię

Przy wykonywaniu jakichkolwiek prac domowych należy ściągać biżuterię; w innym razie narażamy ją na uszkodzenia natury mechanicznej /np. rysy, pęknięcie kamienia/ oraz na powstanie chemicznych zmian w reakcji np. detergentu z powierzchnią pierścionka.

Nie należy również pozostawiać biżuterii na oknie /światło a zwłaszcza jasne słońce jest bardzo niewskazane/ oraz w miejscach gdzie narażona będzie na osiadanie dużych ilości kurzu. Jeżeli nosimy coś rzadko - np. tylko na specjalne okazje - warto przechowywać ją w zamkniętych przezroczystych woreczkach lub szczelnych szkatułkach, tak by ograniczyć kontakt z powietrzem. Jeżeli decydujemy się na szkatułkę, należy zwrócić uwagę aby jej ścianki /czy nawet ranty/ nie były wykonane z innych metali np. miedzi, mosiądzu etc. Pudełeczka tego rodzaju potrafią być niezwykle dekoracyjne, jednak metal z którego są zrobione będzie z czasem śniedział, a wraz nim wszystko co wewnątrz schowamy.

Jako firma od lat obcująca z biżuterią, osobiście nie polecamy stosowania metod domowych, zwłaszcza do wyrobów z kamieniami.

Aby srebro było zawsze lśniące najlepiej wyczyścić je za pomocą czystej miękkiej szmatki oraz przeznaczonego do tego celu specyfiku - pasty lub mleczka. Można też powierzyć to zadanie doświadczonemu jubilerowi który profesjonalnymi metodami przywróci ulubionym świecidełkom dawny blask. W sklepach jubilerskich dostępne są specjalne szmatki do czyszczenia srebra i złota, gotowe do użycia (nasączone odpowiednim specyfikiem we właściwym stężeniu). Szmatkę taką można wykorzystać kilkakrotnie, pamiętając aby po każdym użyciu schować ją z powrotem do szczelnie zamykanego woreczka.

Marcin Drabik
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_czyscic_bizuterie.shtml">CZYSZCZENIE BIZUTERII</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_czyscic_bizuterie.shtml]CZYSZCZENIE BIZUTERII[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców